سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مشهد- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان ممتاز در همه رشته های کارشناسی این دانشگاه در قالب بورس تحصیلی فراهم شد.

پی اچ دی آزمون : مجتبی بهنام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح به دستور تولیت آستان قدس رضوی و در راستای تحقق منشور هفتگانه ابلاغی رهبر معظم انقلاب مبنی بر رسیدگی به مستضعفان و خانواده های کم برخوردار اجرا شده است.
وی ادامه داد: طرح بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان مستعد دارای معدل کتبی دیپلم بالای ۱۷ و ۱۸ اجرا می شود که مشمول دو گروه دانش آموزان مستعد و ممتاز کم برخوردار و دانش آموزان ممتاز عادی است.
معاون دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: برای دانش آموزان دارای معدل کتبی دیپلم بالای ۱۹ و کم برخوردار در این چارچوب تحصیل رایگان می باشد و علاوه بر پرداخت کمک هزینه تحصیلی ماهیانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به آنان خوابگاه دانشجویی و استفاده از سلف سرویس نیز رایگان است.
وی افزود: برای دانش آموزان کم برخوردار دارای معدل کتبی دیپلم بین ۱۸ تا ۱۹ نیز تحصیل، خوابگاه دانشجویی و استفاده از سلف سرویس رایگان خواهد بود و برای دانش آموزان کم برخوردار دارای معدل ۱۷ تا ۱۸ هم ۷۰ درصد هزینه تحصیل و سلف سرویس دانشگاه رایگان است.
بهنام ادامه داد: همچنین دانش آموزان ممتاز عادی اگر معدل کتبی دیپلمشان بالای ۱۹ باشد از همه مزایا برخوردارند و اگر معدل کتبی دیپلم آنان بین ۱۸ و ۱۹ باشد ۵۰ درصد کل هزینه های تحصیل تخفیف داده می شود.
وی گفت: گنجایش پذیرش دانش آموزان ممتاز کم برخوردار دارای معدل بالای ۱۷ در سال تحصیلی ۹۵ – ۹۶ دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) ۲۵۰ نفر و برای دانش آموزان ممتاز عادی دارای معدل بالای ۱۸ تعداد ۱۵۰ نفر است.
معاون آموزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) افزود: همچنین اگر معدل کتبی دانش آموزان ممتاز هنگام تحصیل در این دانشگاه طی دو ترم متوالی در رشته های علوم انسانی کمتر از ۱۷ و در رشته های مهندسی کمتر از ۱۶ شود یک ترم به آنان فرصت جبران داده می شود تا بتوانند نمرات را جبران کنند و جواز ادامه تحصیل را مجددا به دست آورند.
شش هزار دانشجوی دختر و پسر در ۱۶ رشته کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی بین المللی امام رضا(ع) وابسته آستان قدس رضوی در مشهد تحصیل می کنند.
۷۴۸۹/۱۸۵۸