سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، توضیحاتی را درباره حریق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال ارائه کرد.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیش از ظهر امروز در تماس با سامانه ۱۲۵ از وقوع حریق در فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران – شمال واقع در حکیمیه اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان یک ایستگاه را به محل حادثه اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل گفت: پس از حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه مشخص شد که حریق ربطی به ساختمان‌های واحد تهران – شمال دانشگاه آزاد اسلامی نداشته و در فضای سبز اطراف این دانشگاه در مساحتی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مربع علوفه تلنبار شده روی هم آتش گرفته است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان بلافاصله اقدام به اطفای حریق کردند، افزود: این آتش خسارات جانی نداشت و ربطی هم به دانشگاه آزادی اسلامی واحد  تهران – شمال ندارد. متاسفانه در تصویری که برخی در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، زاویه دوربین و حریق طوری است که ساختمان واحد تهران – شمال مشخص باشد و اینگونه القا کنند که حریق در این ساختمان رخ داده اما چنین چیزی صحت ندارد.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، شعله‌های آتش در این منطقه نیز بلافاصله و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطفا شد.