سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر کارگروه پژوهش‌های عالی قرآنی بر لزوم نگاهی فرهنگی به تحقیق تاکید کرد و افزود: باید به تحقیق نگاهی جامعه‌ساز داشته باشیم تا جامعه را به سمت دانایی و پالایش تهذیب برد.

پژوهشگاه ابن سینا

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر یوسف فکور در حاشیه برگزاری جلسه کارگروه پژوهش‌های عالی قرآنی در نظام سلامت با اشاره به تهیه پیش نویس نقشه راه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت از دو سال گذشته، گفت: این جلسه به منظور ارائه نظرات و بررسی بیشتر این نقشه راه تشکیل شد تا نقاط ضعف و قوت آن مورد بررسی قرار گیرد.

دبیر کارگروه پژوهش‌های عالی قرآنی در نظام سلامت یکی از موارد مطرح شده در این جلسه را طرح حمایت از پایان‌نامه‌های سطح کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های علوم پزشکی کشور که مرتبط با قرآن و نظام سلامت هستند بیان کرد و افزود: در رشته‌های دکترای حرفه‌ای، پزشکی عمومی و دندانپزشکی و داروسازی در این زمینه بیشتر مانور داده خواهد شد چرا که پایان نامه‌هایی در این زمینه از غنای بیشتری با موضوع قرآن و عترت می توانند برخوردار باشند.

دکتر فکور بر لزوم نگاهی فرهنگی به کل تحقیق تاکید کرد و افزود: باید به تحقیق نگاهی جامعه ساز داشته باشیم تا جامعه را به سمت دانایی و پالایش تهذیب ببرد.

وی با اشاره به حمایت معاونت تحقیقات و فناوری از این قبیل طرح ها و پایان نامه ها، افزود: بعد از بررسی و تصویب این طرح ها در شورای عالی پژوهشی پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی و یا تصویب و بررسی برخی از آنها در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد)، معاونت تحقیقات علاوه بر بودجه ای که شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون پژوهش و آموزش عالی قرآن در نظام سلامت در نظر گرفته، به مجریان و اساتید راهنما در این زمینه کمک بشود.

دبیر کارگروه پژوهش‌های عالی قرآنی در نظام سلامت با تاکید بر این که نباید برای فرهنگ سازی در زمینه قرآن فقط به پایان نامه اکتفا شود، اظهار داشت: همچنین در این جلسه بر لزوم توجه به طرح ها، دانشجو و اساتید به منظور ارتقاء فرهنگ قرآنی و توسعه فرهنگ قرآنی تاکید شد.

گفتنی است، کارگروه پژوهش‌های عالی قرآنی در نظام سلامت روز گذشته با حضور مدیرانی از حوزه علمیه، دفتر نهاد مقام معظم  رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی، قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل دفتر طب سنتی و اسلامی و رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت  در ستاد مرکزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.