سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تحویل شش میلیون دوز واکسن تب برفکی در سه ماهه نخست امسال به سازمان دامپزشکی خبر داد.

تب برفکی

علی اسحاقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: بیماری تب برفکی از مهمترین بیماری‌های جمعیت دامی نشخوارکنندگان به ویژه گاو و گوساله است.

وی اضافه کرد: موسسه رازی امسال متعهد به تحویل ۱۲ میلیون دوز واکسن تب برفکی”۶PD50″  به سازمان دامپزشکی است که تا پایان خردادماه شش میلیون دوز  واکسن تب برفکی در این موسسه تولید و تحویل سازمان شد.

اسحاقی  افزود: این موسسه تا پایان ماه جاری نیز حدود یک تا دو میلیون دوز دیگر واکسن تب برفکی در اختیار سازمان دامپزشکی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به تحویل نیمی از تعهد موسسه رازی برای تامین واکسن تب برفکی مورد نیاز کشور در سه ماهه ابتدای سال جاری اظهار کرد: به نظر می‌رسد تا پایان سال میزان این تعهد افزایش خواهد یافت.

وی در پایان گفت: با توجه به ظرفیت موسسه رازی، برنامه ریزی شده تا پایان سال ۹۵، واکسن تب برفکی بیش از میزان قرارداد به سازمان دامپزشکی تحویل شود.