سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از مشارکت این نهاد در تاسیس شرکت دانش‌بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنوان «افزونه» خبر داد.

جهاددانشگاهی

‌دکتر سیدعلی‌اکبر شمسیان در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با بیان اینکه در سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ و اسناد برنامه‌ای و توسعه‌ای ملی استانی، توجه ویژه‌ای به بخش توسعه علمی و فناوری به خصوص در زمینه فناوری‌های کاربردی شده است، اظهار کرد: در این اسناد نقش کلیدی امنیت غذایی مورد تاکید ویژه قرار گرفته است. از طرفی در برنامه‌های توسعه کشور، صنایع تبدیلی در اولویت بوده و افزایش سطح ایمنی و بهداشت مواد غذایی، کاهش ضایعات و حفظ سرمایه‌های ملی از اهداف اصلی توسعه صنایع کشور است. 

وی ادامه داد: در صنایع تبدیلی امروز طیف وسیعی از ترکیبات افزودنی جهت مقاصد مختلف در تهیه و فرآیندهای غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

شمسیان با اشاره به کارکردهای افزودنی‌های غذایی اظهار کرد: افزودنی‌های غذایی از قبیل رنگ‌دهنده‌ها، طعم‌دهنده‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها، ترکیبات ضدمیکروبی و پایدارکننده‌ها ترکیبات مفیدی هستند که امروزه از آن‌ها به منظور بهبود کیفیت، ‌ارتقای ارزش تغذیه‌ای و رفع مشکلات تکنولوژیکی تولید مواد غذایی استفاده‌ می‌شود. 

رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه اهمیت این افزودنی‌ها به حدی است که بدون بهره‌گیری از آن، تولید و مصرف بسیاری از اقلام و فرآورده‌های غذایی غیرممکن است، خاطرنشان کرد: تقریبا هیچ صنعت غذایی را نمی‌توان یافت که از نوعی ترکیب افزودنی استفاده نکند. 

شمسیان افزود: نظر به اهمیت روزافزون این ترکیبات و مصرف بالای آن‌ در واحدهای صنعتی، گروه‌ پژوهشی افزودنی‌های غذایی در سال ۱۳۸۳در پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی سازمان جهاد دانشگاهی واحد خراسان رضوی تاسیس شد. در حال حاضر گروه پژوهشی افزودنی‌های غذایی با برخورداری از منابع انسانی متخصص و اثربخش، ساختار منعطف و فناوری کارآمد، گروه پژوهشی تخصصی منحصر به فرد در کشور است که به صورت منسجم تحقیقات و پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در زمینه افزودنی‌های غذایی را دنبال می‌کند.

وی گفت: در میان افزودنی‌های غذایی، رنگ‌های خوراکی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است چراکه در فرآورده‌های غذایی، اولین ویژگی مورد توجه مصرف‌کنندگان ویژگی‌های ظاهری محصول است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری، رنگ غذاهاست که تاثیر بسزایی در انتخاب ماده غذایی توسط مصرف‌کننده دارد. رنگ‌ها کاربرد وسیعی در صنایع غذایی مختلف اعم از صنایع تولید کیک و شیرینی، ‌بستنی‌ها و دسرهای منجمد، اسنک‌ها، نوشیدنی‌ها، صنایع شکلات‌سازی و… دارند. 

رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه تحقیقات مختلف نشان داده رنگ‌های سنتزی عوارضی نظیر آسم، کهیر، بیش فعالی در کودکان، تضعیف سیستم ایمنی و سرطان‌ ایجاد می‌کند، یادآور شد: از این رو از حدود ۴ دهه قبل مخالفت شدید با مواد غذایی مصنوعی آغاز شد و در این میان رنگ‌های غذایی سنتزی به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند.

شمسیان با اشاره به مزیت‌های رنگ‌های خوراکی طبیعی عنوان کرد: رنگ‌های طبیعی علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب در محصولات غذایی، ویژگی‌های عملکردی و اثرات مثبت چشمگیری نظیر خاصیت آنتی‌اکسیدانی، خواص ضدمیکروبی، پیشگیری از بروز  سرطان، خاصیت ضدالتهابی، جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی عروقی، محافظت کنندگی از کبد و کلیه و… دارند.

رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی اضافه کرد: از این رو به دلیل اثرات سوء اثبات شده رنگ‌های سنتزی به ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه (کودکان و نوجوانان) در حال حاضر جهان به سوی استفاده از رنگ‌های با منشاء طبیعی گرایش یافته است به طوری که استحصال رنگ از منابع طبیعی گیاهی به عنوان یک فناوری رایج در دنیا وجود دارد.

وی با اشاره به راه‌اندازی نخستین شرکت دانش‌بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این نهاد، خاطرنشان کرد: پس از اجرای موفق طرح‌های این گروه پژوهشی و ثبت اختراع دانش فنی به دست آمده، به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور و تکمیل چرخه تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری ‌صنایع غذایی و دارویی، یک شرکت دانش‌بنیان متناظر با زمینه فعالیت و محصولات تولیدی تاسیس شد. 

شمسیان ادامه داد: این شرکت دانش‌بنیان با نام «افزودنی‌های طبیعی گلچین توس» و برند تجاری «افزونه» موفق به کسب تاییدیه دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.  

رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره اهداف تعیین شده و رویکردهای پیش‌روی این شرکت تصریح کرد: چشم‌انداز ترسیم شده برای این شرکت، انجام تحقیقات کاربردی و تولید انواع عصاره‌ها، افزودنی‌های طبیعی و رنگ‌های خوراکی دارای قابلیت مصرف در صنایع غذایی و دارویی به صورت پودری، مایع و اشکال مختلف دارویی آن‌ها نظیر قرص، کپسول، مکمل، نانوامولسیون و… است.

شمسیان اظهار کرد: در حال حاضر شرکت افزودنی‌های طبیعی گلچین توس، سبد نسبتا کاملی از مجموعه رنگ‌های طبیعی قابل انتقال به صنعت و تولید در مقیاس تجاری نظیر کورکومین، رنگ آناتو، آنتوسیانین، قرمز چغندر و… را در اختیار داشته و آمادگی دارد تا در زمینه تولید رنگ در مقیاس صنعتی با صنایع غذایی و دارویی کشور همکاری کرده و در آینده بتواند بخش اعظمی از نیازهای صنایع موجود در کشور نظیر نوشابه‌سازی، اسنک‌ها، غلات صبحانه، ژله‌ها و صنایع دارویی، آرایشی بهداشتی و… را تامین کند. 

وی افزود: این شرکت حاصل سرمایه‌گذاری مشترک سازمان جهاددانشگاهی استان و فناوران جهاددانشگاهی که موفق به تولید آزمایشگاهی محصولات این شرکت شده‌اند، است. سهم جهاددانشگاهی استان در راه‌اندازی این شرکت ۳۵ و سهم فناوران جهاددانشگاهی ۶۵ درصد است.