سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس جهاددانشگاهی استان کرمان اظهار کرد: وقوع انقلاب اسلامی فصل نوینی را در رابطه با آزادی فکر، بیان و اندیشه در کشور ما باز کرد و خبرنگاران و رسانه‌ها در این فضا به فعالیت خود ادامه دادند.

دکتر رضا کامیاب مقدس رییس جهاددانشگاهی استان کرمان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر رضا کامیاب مقدس صبح امروز ۱۷ مرداد ماه در مراسم روز خبرنگار که در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان کرمان برگزار شد، با بیان اینکه خبرنگاری یکی از مشاغل حساس و مهم اجتماع است و فعالیت خبرنگاران یکی از اجزای مهم زندگی در دوران معاصر است، اظهار کرد: امروزه نقش مهم و پررنگ جریان آزاد اطلاعات و اطلاع رسانی در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه به علت فعالیت خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی، امروز مردم و دولت‌ها در یک فضای شیشه‌ای کار و فعالیت می‌کنند و تحقق این مهم مدیون کار ارزشمند خبرنگاران است، اظهار کرد: خبرنگاران به علت روح آزادگی و بلندنظری خود را مقید به ملاحظات نکرده و حرف حق را می زنند و به همین جهت است که همواره کار آنان دشوار و این حرفه از مشاغل سخت دنیا به حساب می‌آید.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان در ادامه با بیان اینکه وقوع انقلاب اسلامی یک فصل نوینی را در رابطه با آزادی فکر، بیان و اندیشه در کشور ما باز کرد و خبرنگاران و رسانه ها در این فضا به فعالیت خود ادامه دادند، به سابقه خبر و اطلاع رسانی در تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در طول بیش از سه دهه تاریخ انقلاب اسلامی شهدای ارجمندی را از عرصه خبر و رسانه به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده ایم که جایگاه والایی نزد ملت شریف ایران دارند.

وی با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، از نخستین شعبات استانی خبرگزاری ایسنا در کشور بود، اظهار کرد: این مجموعه در طول دوران فعالیت خود همواره نقش نیروسازی و ایجاد زیرساخت و پرورش نیروی انسانی در حوزه خبر را در استان کرمان ایفا کرده است به طوری که هم اکنون مدیران بسیاری از مطبوعات و خبرگزاری های سراسر استان ابتدا در این خبرگزاری فعالیت و پرورش یافته‌اند.

کامیاب مقدس خاطرنشان کرد: خبرگزاری ایسنا با امکانات محدود اما با عزم و جزم راسخ و با روحیه جهادی و نگاه بلند خبرنگاران و افراد مجموعه، تاکنون کارهای بزرگی درسطح استان و کشور انجام داده است.

وی در ادامه با اشاره به ۱۶ مرداد سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی اظهار کرد: بیش از سه دهه است که از عمر این نهاد انقلابی و فرهنگی کشور می‌گذرد و آمار و اراقام نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی همواره در طول دوران انقلاب منشاء خدمات بسیار بزرگی برای کشور بوده و معتقدیم که هر عضو جهاد دانشگاهی باید به حضور خود در این مجموعه انقلابی افتخار کند و اقداماتی که جهاد دانشگاهی برای کشور و نظام انجام داده است، مثال زدنی و مایه غرور و افتخار است.