سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه زنجان تاکید کرد: مجموعه‌ای از نیروهای متعهد، مخلص و متخصص در جهاددانشگاهی فعالیت می‌کنند و این مجموعه از نقاط قابل اتکای نظام است.

جهاددانشگاهی

خلیل جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی تعامل مطلوبی با دانشگاه زنجان دارد و حوزه ریاست دانشگاه زنجان نیز به خوبی، چگونگی فعالیت نیروهای جهاددانشگاهی و پیشبرد برنامه‌های این مجموعه را درک می‌کند؛ در واقع، مجموعه جهاددانشگاهی الگوی قابل قبولی برای توسعه و ساماندهی برنامه‌های علمی کشور به‌شمار می‌رود.

این مسئول با بیان این‌که جهاددانشگاهی علاوه بر اجرای طرح‌های علمی، در هر مقطعی نقش بسزایی در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی کشور ایفا می‌کند، ادامه داد: تحقق شعار سال و عمل به منویات مقام معظم رهبری مقوله‌ای است که به خوبی در مجموعه جهاددانشگاهی مشهود است و این جای خوشحالی دارد؛ به عبارتی، کارکنان جهاددانشگاهی با آگاهی کامل در راستای اقتصاد مقاومتی گام برمی‌دارند. از این‌رو، تکیه روی نقاط کلیدی برای پیشبرد اهداف نظام می‌تواند از خصوصیات شاخص این مجموعه باشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌ها نمی‌توانند همزمان همه اهداف را پیش ببرند، در حالی که جهاددانشگاهی با همه آن‌ها در ارتباط است و این توانایی را دارد که پل ارتباطی با دانشگاه زنجان و سایر ارگان‌ها باشد و زمینه را برای افزایش تعامل بین علم و عمل افزایش دهد.

جمشیدی خاطرنشان کرد: فعالیت جوانان نخبه و علاقمند در جهاددانشگاهی باعث افتخار است و این قشر، همواره مورد احترام و توجه هستند. علاوه بر این، پتانسیل، هماهنگی و همدلی جامعه دانشگاهی با این نهاد انقلابی، زمینه‌ای را فراهم کرده تا بتوان با بهره‌گیری از بازوهای قدرتمند جهاد، برای رسیدن به اهداف نظام قدم برداشت.

رییس دانشگاه زنجان یادآور شد: کارکنان جهاددانشگاهی و جوانان نخبه، همواره تصمیم‌سازان آینده کشور هستند و نباید نقش آن‌ها را در اجرای طرح‌های پربازده نادیده گرفت.