سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – براساس اطلاعات مستخرج از پایگاه (آی.اس.آی) تولیدات علمی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال قبل رشدی ۰٫۴ درصدی داشته است.
محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: در سال ۲۰۱۶ میلادی سهم ایران از کل، تولید علم دنیا ۱٫۸ درصد، از کل مجلات دنیا ۱٫۹ درصد و از کل کنفرانس های دنیا ۰٫۴ درصد است.
سهم ایران از کل تولید علم دنیا افزایش یافت
وی با بیان اینکه سهم ایران از کل علم دنیا افزایش قابل‌ملاحظه ای داشته، افزود: این سهم در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۰۰ میلادی ۱۸ برابر شده ، اما سهم ایران از کل مقالات کنفرانس‌های دنیا تنها چهار برابر افزایش‌یافته است. 
دهقانی گفت: درسال ۲۰۰۰ میلادی مقالات کنفرانس‌ها یک‌پنجم تولید علم کشور را تشکیل می‌داد. این رقم در سال ۲۰۰۶ میلادی به بالاترین میزان خود رسید، به‌نحوی‌که مقالات کنفرانس یک‌سوم از تولید علم کشور را در بر می‌گرفت. هرچند در سال ۲۰۰۸ میلادی  سهم ایران از کنفرانس‌های دنیا به ۲۷ درصد رسید و نسبت به سال ۲۰۰۶ میلادی یک رشد منفی ۲ درصدی داشت، اما سهم ایران از کل کنفرانس‌های دنیا بیش از سهم کشور از تولید علم دنیا شد.  
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) ادامه داد: از سال ۲۰۰۹ میلادی سهم ایران از مقالات حاصل مشارکت در کنفرانس‌های بین‌المللی کاهش یافت. در این سال ۲۰ درصد از کل تولید علم کشور حاصل مقالات کنفرانس‌ها می‌شد. 
سهم ایران از کل تولید علم دنیا افزایش یافت
وی تصریح کرد: سهم ایران از کل مقالات منتشرشده در معتبرترین مجلات بین‌المللی در سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال ۲۰۰۰ میلادی  19 برابر شده ، ایران در سال ۲۰۰۰ میلادی تنها ۰٫۱ درصد از کل مقالات مجلات دنیا را تولید می‌کرد، درحالیکه این سهم در سال ۲۰۱۶ به ۱٫۹ رسیده است.  
سهم ایران از کل تولید علم دنیا افزایش یافت

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) اظهار داشت: در خلال سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ میلادی، سهم تولید علم بین‌الملل ایران حاصل از مشارکت در کنفرانس‌های بین‌المللی به‌طور متوسط حدود یک درصد بوده ، اما این رقم در حال حاضر به زیر ۵/۰ درصد (نیم درصد) رسیده است.

سهم ایران از کل تولید علم دنیا افزایش یافت

دهقانی با بیان اینکه سهم ایران از کل کمیت علم دنیا در سال ۲۰۱۶  در مقایسه با سال ۲۰۰۰ میلادی ۱۸ برابر شده، عنوان کرد: در سال ۲۰۱۵ میلادی سهم ایران نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی به میزان ۰٫۱ درصد افزایش یافت و در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز تاکنون سهم ایران از کل کمیت تولید علم دنیا ۱٫۸درصد است.