سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی انرژی خورشیدی در روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریور ماه امسال در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

رکوردزنی انرژی خورشیدی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این کنفرانس با حضور بیش از ۵۰ مهمان خارجی و پروفسور اکبرزاده، رییس انجمن انرژی خورشیدی استرالیا بعنوان دبیر کنفرانس برگزار می‌شود.

این رویداد فرصتی مناسب جهت تبادل نظر اندیشمندان و متخصصان دانشگاهی و صنعتی داخلی و خارجی در زمینه انرژی خورشیدی است که بسترهای توسعه صنعت انرژی خورشیدی را به عنوان انرژی پاک با بهره‌مندی از تجربیات دیگر کشورها فراهم می آورد.

این کنفرانس شامل سخنرانی کلیدی، ارائه مقالات فارسی و انگلیسی برگزیده به دو صورت پوستر و شفاهی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی کاربردی است. همچنین نمایشگاه شرکت‌های فعال در راستای معرفی دستاوردهای تحقیق و توسعه ایران و جهان در سالن جانبی کنفرانس برگزار خواهد شد. 

موضوعات مطرح شده در این کنفرانس شامل سیستم‌های فتوولتاییک، روشنایی خورشیدی، گردآورنده خورشیدی، ذخیره‌سازی حرارتی خورشیدی، برق حرارتی خورشیدی، ساختمان انرژی صفر شبکه، خنک کننده خورشیدی و تهویه مطبوع، استراتژی‌های انرژی خورشیدی و سیاست‌ها، معماری خورشیدی و یکپارچه‌سازی ساختمان، در دسترس بودن تابش خورشیدی و پیش بینی منابع، نرم‌افزارهای حرارت خورشیدی برای مصارف خانگی، صنعتی و تجاری است.

بر اساس اعلام دبیرخانه کنفرانس، آخرین مهلت ارسال مقالات ۲۵ مردادماه امسال است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ارسال مقاله و شرکت در کنفرانس و کسب اطلاعات تکمیلی به وب‌سایت icese.ut.ac.ir مراجعه کنند.