سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس بنیاد ملی نخبگان استان گلستان گفت: حضور جهاد دانشگاهی در انجام برنامه‌ها و اهدافی که منجر به خوداتکایی و استقلال کشور می‌شود، ضروری است.

جهاددانشگاهی

ابولقاسم خزائیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره انتظارات مردم از جهاد دانشگاهی اظهار کرد: با توجه به اهداف متعالی و گسترده‌ای که توسط شورای انقلاب فرهنگی برای ایجاد جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و ارزشی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تبیین شده، انتظارات مردمی از این نهاد انقلابی با توجه به شرایط کنونی و گذشت زمان فزاینده خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به فلسفه وجودی و اهداف و وظایف تعیین شده در جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی در عرصه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی کشور حضوری ملموس و فعالتر داشته باشد.

خزائیان خاطرنشان کرد: از آنجایی که این نهاد با نام مبارک جهاد همراه است به نظر می‌رسد که حضور جهاد دانشگاهی در انجام برنامه‌ها و اهدافی که منجر به خوداتکایی و استقلال کشور است و نیاز به تلاش مضاعف و روحیه‌ای جهادی و همراه با از خود گذشتگی دارد، ضروری است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان گلستان در ادامه توضیحاتش افزود: انتظار می رود جهادگران، به خصوص جهادگران عرصه علم و فرهنگ، در میدان های دشوار و حساس کشور حضوری فعال و موثر داشته باشند و این مهم جز با شناسایی برنامه های علمی و فرهنگی کشور و اشراف کامل بر نقاط قوت و ضعف و همچنین تهدیدها و فرصت‌های موجود میسر نخواهد شد.

وی مطرح کرد: همکاری جهاد دانشگاهی در شناسایی، حمایت و الگوسازی از نخبگان و نقش آفرینان عرصه های علم و فناوری و فرهنگ و هنر در شرایط حساس کنونی به منظور حضور فعال نخبگان در چرخه خدمت به کشور سرنوشت ساز و ضروری است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان گلستان با بیان اینکه در شرایط حساس کنونی، اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی از اولویت‌های نظام است، مطرح کرد: حضور فعال جهاد دانشگاهی در کمک به استقرار اقتصاد مقاومتی مورد انتظار است و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و اشاعه فرهنگ صرفه جویی و قناعت و استفاده صحیح از منابع طبیعی و موهبت الهی از جمله انتظارات ما از جهاد دانشگاهی است.

وی ادامه داد: تلاش بر بسیج امکانات، در اجرای پروژه‌های مرتبط با بهره‌وری و ارائه روش ها و متدهای علمی پیشرفته در استفاده بهینه از منابع طبیعی و منابع انسانی بعنوان منابع ثروت موجود در کشور و حمایت از پژوهشگران در اجرای طرح های کاربردی با قابلیت تجاری سازی و همچنین کمک به تجاری سازی محصولات دانش بنیان و تقویت حضور نخبگان در عرصه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد امید و انگیزه حضور و نقش آفرینی هرچه بیشتر نخبگان در توسعه علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور، از دیگر انتظاراتی است که ما از مجموعه جهاد دانشگاهی داریم.