سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی- پژوهشی- فناوری بین مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) و آکادمی علوم پاکستان امضا شد.

گسترش همکاری‌های مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و آکادمی علوم پاکستان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST)، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه تبادلات و همکاری‌های علمی بوده است و با انعقاد این تفاهم‌نامه، اساتید، محققان و دانشجویان پاکستان از طریق آکادمی علوم پاکستان نیز خواهند توانست به انواع مختلف منابع علمی موجود در مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری همچون مقالات فارسی و عربی، تمام نشریات علمی فارسی و پایگاه‌های مقالات عمومی و موضوعی دسترسی یابند.  

همچنین با امضای این تفاهم‌نامه، دو طرف به تبادل انتشارات علمی خود از قبیل کتاب، مجله، گزارش‌های فنی و پژوهشی، پایان‌نامه‌ها و غیره، بمنظور حصول اهداف پژوهشی و آموزشی خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش، مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) در چارچوب ضوابط و مقررات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه اطلاع‌رسانی در عرصه ملی و بین‌المللی فعالیت کرده و تامین نیازهای مقالات علمی داخل و در سطح کشورهای منطقه از مأموریت‌های اصلی مرکز منطقه‌ای است.

برقراری ارتباطات الکترونیکی به منظور دریافت و ارسال اطلاعات داخلی و منطقه‌ای در حوزه‌های علوم و فناوری و برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین محققان ایرانی و منطقه‌ای نیز از دیگر رسالت‌های این نهاد بین‌المللی است.