سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی از انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

استانها/ گلخانه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر فریدون رهنمای رودپشتی با اعلام این خبر افزود: این تفاهم‌نامه در راستای تاکید آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس هیات امنا و هیات مؤسس دانشگاه و دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر به کارگیری دانش‌های روز جهانی در تولیدات گلخانه‌ای به امضا رسید.

وی با اشاره به پتانسیل‌های دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص گسترش فعالیت‌های کشاورزی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل دارا بودن ظرفیت‌هایی همچون آب، زمین، رشته محل‌های مرتبط در حوزه کشاورزی این امکان را دارد که فعالیت‌های خود را در بخش کشاورزی گسترش دهد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مفاد این تفاهم‌نامه همکاری در سه زمینه توسعه شرکت‌های دانش بنیان، سرمایه‌گذاری در بخش فعالیت‌های اقتصادی و برگزاری آموزش کوتاه‌مدت و توانمندسازی اساتید این حوزه است.

دکتر رهنمای رودپشتی خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم‌نامه مقرر شد دبیرخانه مشترکی در حوزه معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس شود، همچنین همکاری در ارائه خدمات و دانش فنی در زمینه‌های مختلف کشاورزی و مساعدت قانونی برای ایجاد زمینه مناسب و تسهیلات اداری لازم به منظور واردات و ترخیص مواد اولیه رویشی برای استفاده در گلخانه از مواردی است که طبق این تفاهم‌نامه برعهده معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی قرار داده شد.

انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی

وی در ادامه به انعقاد تفاهمنامه‌ای بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: این تفاهم‌نامه نیز در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی به ویژه محور قرار دادن رشد و بهره‌وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار و … تنظیم شده است.

دکتر رهنمای رودپشتی در خصوص موضوع همکاری این تفاهم‌نامه گفت: همکاری در ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، همکاری برای تسهیل و هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، همکاری در زمینه تولید محتوای علمی شبکه دانش و اطلاعات کشاورزی از موضوعات اشاره شده در این تفاهم‌نامه است.

وی در پایان گفت: در خصوص توسعه فعالیت‌های کشاورزی مطابق با روش‌های نوین و روز نیز بخشنامه‌ای به تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است.