سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به بازنگری آیین‌نامه اردوهای علمی اظهار کرد: این آیین‌نامه ظرف چند هفته آینده ابلاغ می‌شود.

سید ضیا هاشمی

سید ضیا هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه نظرات کارشناسی درمورد دستورالعمل برگزاری اردو در دانشگاه‌ها جمع آوری شده است، اظهار کرد:جلسات متعددی در این راستا برگزار شده و مباحث از نظر کارشناسی تقریبا جمع‌بندی شده است.

وی درمورد زمان ابلاغ آیین‌نامه مذکور گفت: این آیین‌نامه ظرف چند هفته آینده و قبل از مهرماه جاری به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، طبق گفته محمد فرهادی وزیر علوم، بخشی از این سفرهای دانشجویان، علمی است که بعضاً اسم اردو روی آن می‌گذارند اما جزو واحد درسی محسوب می‌شود. رشته‌هایی مانند کشاورزی، باستان‌شناسی، معماری و غیره باید برنامه آموزشی در محیط داشته باشند. استاد دستورالعمل را برای دانشجو می‌خواند و نحوه رفتار دانشجو در این محیط‌ها کاملا مشخص است. در زمینه برگزاری اردوها آیین‌نامه و دستورالعمل وجود دارد و تاکید شده که هیچ دانشگاهی مجوز برگزاری اردوهای مختلط را نخواهد داشت.