سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: با وجود اینکه سرعت رشد علمی ایران کم است اما به استناد آخرین گزارش‌ها امسال رتبه اول رشد علمی در دنیا را داشتیم.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران  و در مراسم سی و ششمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی که عصر امروز در ساختمان دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد ، بیان کرد: ‌همکاری با جهاد دانشگاهی واحد خراسان نخستین فعالیت من در عرصه جهادی بود و حضور در سی و ششمین سالگرد تاسیس  این سازمان  که نهادی پرقدرت با محوریت علمی، تحقیقاتی، فناوری و تولیدی محسوب می‌شود؛ توفیق بزرگی برای بنده است .
وی ادامه داد:این نهاد در حوزه‌های علوم سلولی و مولکولی، حقوق، ‌بهداشت، گردشگری در سطح بین الملل گام‌های موثری برداشته و در واقع جهاد دانشگاهی دانشگاه را جهادی کرده است . 
وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به حمایت جهاد دانشگاهی از محصولات داخلی و توسعه صادرات، افزود:‌ به جهادگران توصیه میکنم که اکنون که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است تمام اهدافشان دانش بنیان و جهادی باشد. باید مدیریت کشور ، تولیدات و محصولات داخل درون‌زا و برون‌نگر باشد که جهادگران نیز در همین راستا حرکت می‌کنند. 
وزیر علوم گفت: با وجود اینکه سرعت رشد علمی ایران کم است اما به استناد آخرین گزارش‌ها، امسال رتبه اول رشد علمی در دنیا را داشتیم.
وی افرود: ما در دنیا به رتبه پانزده از نظر تولید علم رسیدیم و سهم ما از تولید علم دنیا ۱٫۸۱ است، ولی باید شتاب رشد علمی را بیش‌تر کنیم.

راه اندازی رشته دکترای مدیریت فرهنگی در دانشگاه علم و فرهنگ 
 
در ادامه مراسم ایمان خوشبو رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: نیت و اندیشه باعث شده که جهاد دانشگاهی به  عنوان یک نهاد پیشرو در عرصه علم و فرهنگ به خوبی بدرخشد .
و ی بیان کرد:‌جهاد دانشگاهی صرفا یک دانشگاه نبوده بلکه یک مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای است به طوری‌که ۶۵ درصد از فارغ التحصیلان دارای کار هستند.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به تاکیدات  ویژه مقام معظم رهبری نسبت به انجام فعالیت های فناورانه و پیشرفت علمی در آنها  گفت : به همین منظور طرح تاسیس پارک فناوری  با  همکاری مشترک معاونت علمی و دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان گامی موثر در توسعه و نوآوری  در دانش فناوری در دست اجرا قرار گرفت .
وی ادامه داد: موافقت با تاسیس پارک فناوری نرم  همچنین ایجاد رشته دکترای سیاست گذاری در مدیریت فرهنگی یکی از درخواست‌های ما از  وزارت علوم است زیرا امروزه نیاز مبرم کشور ما ن به این دو مولفه مهم و اجرای اصولی و صحیح آنها ، پر رنگ تر از قبل شده است . 
خوشبو گفت:‌ دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی غیرانتفاعی در کشور سعی دارد تا با ایجاد رشته دکترای مدیریت فرهنگی راه نوینی را در عرصه ارتقاء تحصیلات تکمیلی پیش روی  متقاضیان و داوطلبان آن در دانشگاه های غیر دولتی گذارد.
در حال تکمیل…