سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  برای نخستین بار در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اداره امور کنسولی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر صمد حاج جباری مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در مراسم افتتاحیه اداره کنسولی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به ضرورت راه اندازی اداره امور کنسولی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این اداره تمامی امور دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی که در گذشته در معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها انجام می‌شد اکنون در سازمان امور دانشجویان به‌طور مستقل انجام می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در دانشگاه‌های که اداره کنسولی راه اندازی شود تمامی امور دانشجویان غیر ایرانی در همه مقاطع از بدو ورود به دانشگاه ازجمله تقاضای تحصیل در ایران به‌صورت بورس و غیر بورس، مسائل فرهنگی، اسکان در خوابگاه‌ها و نیز اردوهای دانشجویی در این سازمان انجام می‌گیرد.

حاج جباری تاکید کرد: دانشجویان غیر ایرانی برای ورود به کشور ایران نیاز به ویزای تحصیلی دارند و امکان استقرار آن‌ها با ویزاهای مختلف مقدور نیست که آنها برای انجام این کار  مجبور هستند به اداره پلیس مراجعه کنند. خوشبختانه با راه اندازی اداره امور کنسولی دانشگاه علوم پزشکی تهران رسیدگی به مجوز ورود، مراجعت مجدد و نیز خروج قطعی دانشجویان آسان تر خواهد شد.

وی یادآور شد: به‌عنوان‌مثال اگر یک دانشجوی غیر ایرانی مقطع کارشناسی خود را در یکی از دانشگاه‌های ایران گذرانده و برای مقاطع بالاتر دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب کند یا اینکه در تهران تحصیل‌کرده و می‌خواهد به دانشگاه شهر دیگری منتقل شود مسئولیت هماهنگی و انجام این کار بر عهده اداره کنسولی در دانشگاه‌ها خواهد بود.

به نقل از مفدا، مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات ادارات کنسولی در دانشگاه‌ها منوط به مذاکرات این سازمان با وزارت بهداشت است. امیدوارم منابع مالی برای انجام امور دانشجویان خارجی و عملکرد بهتر آنها تامین شود.