سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو در روزهای ۲۶ تا ۲۸ مهر ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

سکوی نفتی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو (IPEC 2016) با بررسی راهبردهای توسعه و سرمایه گذاری در بخش نفت و نیرو از دو دیدگاه درونزایی و برونگرایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

بیمه‌های اعتباری و روش‌های جدید تامین مالی در بخش انرژی، بررسی تجارب و ساختار شرکت‌های NOC  و E&P، ضرورت اجرای طرح‌های ازدیاد برداشت از میادین نفت و گاز ایران و مروری بر تجارب جهانی  و آسیب شناسی عدم توسعه بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز و راهکارهای تقویت آن،  رگولاتوری در بخش انرژی و تجارب جهانی و راهبردهای ملی از جمله محورهای اصلی این کنگره است.

در این کنگره با حضور صاحب نظران بخش انرژی و نفت در خصوص موضوعاتی چون ارتقای بهره‌وری در بخش انرژی، برنامه‌های آتی پتروشیمی و راهبردهای توسعه بخش پایین دست، انرژی‌های نو و  گزینه‌های اقتصادی تخصیص منابع گازی ایران و چالش‌ها و راهکارهای ارتقای فناوری پس از انتقال آن بحث و تبادل نظر خواهد شد.

اولین دوره این کنگره در مهرماه سال گذشته با حضور بیش از ۱۵۰ شرکت کننده خارجی و ۲ هزار شرکت کننده داخلی و ۱۶ سخنران کلیدی برگزار شد.