ضیا هاشمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: مدیران فرهنگی و مسئولین دانشگاه ها بر اساس چارچوب های نظام حرکت می کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، ضیاء هاشمی امروز در نشست معاونان فرهنگی دانشگاه ها در وزارت علوم گفت: مسئولان آموزش عالی کشور نسبت به اصل نظام و چارچوب های نظام تردیدی نداشته و تردیدی به خود راه نمی دهند.

وی افزود: مسئولین آموزش عالی، ولایی تر، عالم تر و متدین تر هستند و در این راستا فعالیت می کنند.

معاون فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه وزارت علوم از نقد استقبال می کند، گفت: ما در فعالیت های فرهنگی و دیگر فعالیت های دانشگاه ها تردیدی به خود راه نمی دهیم اما از نقد نیز استقبال می کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: برخی افراد می خواهند از طریق برخی تریبون ها اعلام کنند دولت، وزارت علوم و مدیران دانشگاه ها از مسیر انقلاب دور شده اند. اما این حرف صحیح نیست چرا که مسئولین آموزش عالی کشور چهره هایی متدین و اصیل هستند.

وی اظهارداشت: صحبت از کرسی های آزاداندیشی، تنوع سلایق و افکار و حضور حداکثری دانشجویان در دانشگاه ها نشان دهنده اصول نظام است که ما به آنها اعتقاد داریم.

معاون فرهنگی وزارت علوم تاکید کرد: با اتکا به قانون، رهنمودهای رهبری و تعامل با تشکل ها، انجمن ها و کانون های دانشگاهی، مسیر فعالیت فرهنگی و اجتماعی دانشجویان را برنامه ریزی می کنیم.

هاشمی اضافه کرد: سال آینده برای کشور از جمله برای دانشگاه ها سال پرباری خواهد بود چرا که امسال سال آخر دوره اول دولت یازدهم است و این دولت راه های جدیدی در آینده پیش رو دارد.

وی تاکید کرد: کسانی که بخواهند اصل نظام را نشانه بگیرند، ما با آنها مقابله می کنیم.

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: شاهد فضای پرشور، آزاد و آرام در دانشگاه ها هستیم که این وضعیت طی دو سال و نیم گذشته ایجاد شده و بسیاری از افراد به این موضوع اذعان دارند.