سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – به مناسبت سی‌وششمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی مراسم تجدید میثاق مدیران و اعضای جهاد دانشگاهی با آرمان‌های امام راحل صبح امروز با حضور جمعی از مدیران، اعضا و روسای واحدهای این نهاد در مرقد امام خمینی(ره) برگزار شد.

تجدید میثاق جهادگران جهاد دانشگاهی با بنیانگذار انقلاب اسلامی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این مراسم با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر محسن قرنفلی معاون آموزشی، دکتر بادکو معاون پشتیبانی، دکتر پورعلی معاون فرهنگی، دکتر هاشمی معاون هماهنگی و امور مجلس، دکتر مهندس زجاجی مدیرکل حوزه ریاست، دکتر علی منتظری رئیس پژوهشکده علوم بهداشتی، شاه‌وردی معاون پژوهشی پژوهشگاه رویان، روسا و معاونین واحدها، پژوهشکده‌ها و پژوهشگاه‌ها و همچنین اعضای هیات علمی جهاددانشگاهی برگزار شد.

در این مراسم میثاق‌نامه جهاد دانشگاهی با آرمان‌های امام خمینی(ره) قرائت شد که متن این میثاق‌نامه به شرح زیر است:

«اینک در میانه سال‌های دهه چهارم از حیات جهاددانشگاهی و در سالروز تاسیس این نهاد با افتخار و سربلندی در گرداگرد حرم قدسی امام خمینی(ره) برای تجدید عهد گرد آمده‌ایم و ضمن ابراز ارادت و احترام قلبی، کوشش‌های ارزشمند و اثربخش همه پیروان آن امام هُمام را ارج نهاده و جامعه ایران امروز را به غایت مدیون آن دانسته و امید داریم که خداوند منان به یکایک ما توان، طاقت دینی و انقلابی عنایت فرماید تا بتوانیم به رسالت بسیار خطیر خود در برابر حضرت امام رحمت‌الله و رهبر معظم انقلاب اسلامی و آحاد ملت شریف عمل کنیم. همچنین جهادگران دانشگاهی با ایمان و اعتقاد قلبی ضمن تعظیم و تحکیم جایگاه رفیع معمار کبیر نهضت جاودان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و نیز اعلام پیروی از راهبری‌های خردمندانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با آرمان‌های رفیع انقلاب و نهضت عظیم اسلامی تجدید عهد نموده و پیمان ناگسستنی خود را تجدید می‌کنند. بی‌گمان برای یکایک اعضا و مدیران جهاد دانشگاهی از نخستین سال‌های خدمت تا امروز پایداری و پوشش هدفمند تا جایی که به رفع نیازهای جامعه اسلامی بینجامد در هر سطح و اندازه مایه مباهات است. این پوشش‌ها ممکن است مستقیم و مشهود بوده و یا بلندمدت یا نامشهود باشند. از این رو آنچه از فرآیندهای خدمت جهادی آشکار می‌شود تصویری از طبقات بنای رفیع انقلاب و نظام اسلامی است که مطابق رهبری و راهنمایی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ساخته شده و در بند بند آن جای دست همه مجاهدان راستین انقلاب اسلامی قابل شناسایی و توصیف است. اما به راستی توصیف شوق و شور خدمت در سایه پرچمی که نام و نشان عزیزترین فرزندان این سرزمین در مقام و مرتبه والای شهادت نقش گرفته است با آنکه به خودی خود موهبتی است، اما به هیچ وجه ساده نیست. زیرا معیارهای زمینی و عینی بیان دستاوردهای حاصل شده این فرزندان شیفته انقلاب و نظام به گونه‌ای است که نمی‌توان عمق و گستره این اشتیاق را به سادگی نمایان ساخت. از این رو خدای بزرگ را شکر بیکران می‌گوییم که امروز در کارنامه جهاد دانشگاهی در عرصه آموزش، تحقیق و نوآوری علمی و کوشش بدیع فرهنگی به مدد الهی و اتکا به تموج، اعتقاد و انگیزه دینی و انقلابی جهادگران صفحات درخشان بسیاری هویدا شده و به استناد نتایج سنجش‌های میدانی از نظرات دانشجویان و استادان و مدیران آموزش عالی کشور که مخاطبان و همراهان مستقیم جهاد دانشگاهی هستند مرتبه و جایگاه مقبول این نهاد در درجات بسیار مقبول، روشن و آشکار است.

به اعتقاد جهادگران جهاد دانشگاهی، هنگامی که نام و عنوان این نهاد از سوی مدیران و مسؤلان عالی نظام با رضایت و احترام همراه می‌شود به ویژه بیان موکد مقام معظم رهبری که جهاد دانشگاهی را از رویش‌های اصلی انقلاب ذکر می‌کنند، تنها خرسندی و شوق درونی نیست که در قلب جهادگران جای می‌گیرد، بلکه هر یک از این بیانات و نیز هر بار که توفیقات این نهاد از سوی مخاطبان و یا مسؤلان بیان می‌شود موج مسؤلیت و تعهد و نیز بار رسالتی سنگین‌تر از قلب ایشان متصاعد می‌گردد.

لهذا به حکم وظیفه و رسالت جهادی ضرورت‌های امروز جامعه و نظام اسلامی را مدنظر قرار داده و در پیشگاه روح بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی ابتدا حفظ و حراست از کیان نظام اسلامی و ترفیع ثمرات انقلاب اسلامی را به عنوان تکلیف دینی و انقلابی خود مورد تاکید قرار داده و بار دیگر اعلام می‌کنیم که با نهایت توان خود این مسیر خطیر را دنبال خواهیم کرد.

همچنین دستیابی به مرزهای افتخار علمی، تعمیق و هدف‌مندسازی آموزش، پژوهش و فرهنگ را در جهت اعتلا، حفظ و تقویت هویت ملی، اسلامی، بازتولید فرآورده‌ها و پیام‌های دینی و ملی، گسترش و انتقال نظام فرهنگی و فکری جامعه، گسترش و انتقال فکری انقلاب اسلامی از طریق دانشگاه به جامعه و نیز پرداختن به خلاءهای فرهنگی، فضاسازی و ایجاد ظرفیت‌های نوین علمی و فرهنگی در جامعه، جذب و پرورش نیروهای متعد، کارآمد و خلاق و پاسخ به نیاز نسل جدید براساس منظومه ارزشی و فکری نظام اسلامی در ردیف رسالت‌های غیرقابل چشم‌پوشی و تغییر در این نهاد است. امروز بار دیگر متعهد می‌شویم که ضمن حفظ مواریث و دستاوردهای علمی و فرهنگی، در عرصه رشد خلاقیت جوانان، گسترش برنامه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی و استفاده از روش‌هایی که به مشارکت دانشگاهیان، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها که اهداف، برنامه‌ها و ماموریت‌های مشترک با این نهاد دارند، بینجامد. حصول کارنامه جهاد دانشگاهی را درخشان‌تر ساخته و نهایت پوشش خود را برای ایفای نقش‌های ملی در مسیر توسعه و علمی فرهنگی کشور به کار بندیم. همچنین خواهیم کوشید تا جهاد دانشگاهی را همچنان به عنوان نهاد انقلابی، دانشگاهی، پیشرو در عرصه‌های علم و فرهنگ حفظ کرده و روحیه دینی، روابط ایمانی و عاطفی، اعتماد و صداقت، دین‌باوری و عدالت‌خواهی، قانون‌مندی و نظم‌پذیری، تعاون و کار گروهی، مسؤلیت‌پذیری و شایستگی‌های علمی و فرهنگی را در میان جهادگران جهاد دانشگاهی تقویت و توسعه دهیم.»