سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی وزیر علوم تاکید کرد: اگر از کرسی‌های آزاداندیشی صحبت می‌کنیم اینها اصول نظام هستند و ما با کسانی که اصل نظام را نشانه بگیرند مقابله می‌کنیم.

کرسی آزاد اندیشی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سیدضیاء هاشمی در نشست معاونان فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد با تاکید بر اینکه طی دو سال و نیم اخیر شاهد فضای پرشور و آرام در دانشگاه‌ها هستیم، اظهار کرد: وجود این فضا حتی از سوی منتقدان نیز اذعان می‌شود.

وی با اشاره به نشست مذکور گفت: این نشست با هدف پیگیری بیانات مقام معظم رهبری برگزار شده است. افزایش سطح آگاهی‌های سیاسی و دینی در دانشجویان، حضور دانشجویان در سطوح مختلف، بازدید از مراکز علمی و بهره‌گیری از حوزه‌های علمیه، دفاع صریح و بدون تقید از نظام، برجسته‌سازی موفقیت‌ها و دفاع از کلیت نظام، توسعه و تداوم اردوهای جهادی، ترویج سبک ایرانی اسلامی، اقتصاد مقاومتی و شتاب علمی، عدم اتهام‌زنی به دیگران از جمله موضوعات مدنظر مقام معظم رهبری در دیدار ایشان با دانشجویان بود.

معاون فرهنگی وزیر علوم ادامه داد: در دانشگاه‌ها شاهد هستیم که فرمایشات رهبری توسط مدیران پیگیری می‌شود و تردیدی نسبت به نظام و چارچوب‌های نظام وجود ندارد. برای پیشبرد اهداف انقلاب به کسی اجازه نمی‌دهیم ما را از این مسیر دور کند. اگرچه از نقد استقبال می‌کنیم اما تردیدی به راه حرکت خود نداریم.

هاشمی با بیان اینکه افرادی می‌خواهند از تریبون‌های دولت، وزارت علوم اعلام کنند که مدیران دانشگاه‌ها از مسیر انقلاب دور شده‌اند، تاکید کرد: اگر ما از کرسی‌های آزاداندیشی صحبت می‌کنیم اینها اصول نظام هستند و ما با افرادی که اصل نظام را نشانه بگیرند مقابله می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مسیر خود را با تعامل با انجمن‌ها و کانون‌ها با اتکا به قانون، رهنمودهای رهبری و تشکل‌ها طی می‌کنیم، افزود: سال آینده سال پرکاری برای حوزه فرهنگی وزارت علوم است. امسال سال آخر دوره اول دولت یازدهم است و راه‌های جدیدی پیش روی دولت قرار دارد.