سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس جهاددانشگاهی از آمادگی این نهاد برای انجام کارهای بزرگ در حوزه‌های مختلف کشور خبر داد و گفت: متاسفانه به دلیل برخی مسائل نظیر سوءمدیریت، برداشت‌های سیاسی و غیره از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های جهاددانشگاهی استفاده نمی‌شود. در حالی که این نهاد می‌تواند در کوتاه‌مدت کارهای بزرگی را در سطح کشوری انجام بدهد که به توسعه و استقلال کشور منجر شود.

تجدید میثاق جهادگران دانشگاهی با آرمان‌های امام (ره)

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی امروز در مراسم تجدید میثاق جهادگران جهاددانشگاهی با آرمان‌های امام (ره) اظهار کرد: هر سال در این ایام وظیفه خود می‌دانیم در مرقد امام حاضر باشیم و با آرمان‌های امام خمینی(ره) و همچنین رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: امام خمینی(ره) خودباوری، عزت نفس و ایمان را به ما آموختند و تاکید کردند که اگر اراده برای انجام کارهای بزرگ داشته باشیم حتما موفق خواهیم شد.

دکتر طیبی در ادامه تاکید کرد: جهاددانشگاهی در ۱۶ مرداد ۱۳۵۹ توسط جوانان مومن و انقلابی فرزند امام (ره) برای اثبات عملی حرف‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی که تاکید داشتند اگر اراده، توکل و برنامه وجود داشته باشد می‌توان کارهای بزرگ انجام داد، تشکیل شد. بنابراین این نهاد انقلابی وظیفه خود می‌داند با سرعت و شدت بیشتری به اهداف و برنامه‌های خود را دنبال کند.

رئیس جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی از ابتدای تاسیس خود تاکنون اثبات کرد که کارهای بزرگ با برنامه‌ریزی، ایمان و اراده قابل انجام است و الگوسازی‌های موفقی در حوزه‌های مختلف انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی در حد توان وظایف خود را انجام داده است، گفت: این مجموعه از ابتدای تاسیس برنامه‌ریزی‌های جامعی برای توسعه فعالیت‌ها انجام داده است. آنچه که امروز باید اتفاق بیفتد استفاده دولتمردان و مسوولین از الگوسازی‌هایی است که در این مجموعه صورت گرفته است تا بتوان کارهای بزرگ را در سطح وسیع انجام داد و در حوزه‌های مختلف بخصوص اقتصاد و دفاعی متکی بر خودمان باشیم.

دکتر طیبی اضافه کرد: جای افسوس دارد در کشوری که مجموعه توانمندی همچون جهاددانشگاهی وجود دارد و این نهاد اثبات کرده است می‌توان کارهای بزرگی انجام داده است اما به دلیل ترجیح مسائل سیاسی، شخصی و سوءمدیریت‌ها از پتانسیل‌های این مجموعه استفاده خوبی نمی‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی افزود: برای ما سخت است که ببینیم تعداد بسیاری از مردم بخصوص نخبگان به دلایلی نظیر بیکاری کشور را ترک می‌کنند. در واقع ایران در صدر کشورهای مهاجرت نخبه قرار گرفته است. در مجموعه جهاددانشگاهی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد که اشتغال عزتمندانه برای فارغ‌التحصیلان ایجاد شود. براساس اعتماد به نفسی که در جهاددانشگاهی ایجاد شده است با اطمینان می‌گویم در کوتاه‌مدت می‌توان کارهای بزرگی را در کشور انجام داد به شرطی که اراده وجود داشته باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی در پایان با اشاره به لزوم وفاق ملی در موضوع تحریم در کشور گفت: من به نمایندگی از جهاددانشگاهی از مقام معظم رهبری و دولت که برای رفع تحریم‌ها تلاش‌های زیادی کردند تشکر می‌کنم چراکه جهاددانشگاهی سهم بیشتری در توسعه فناوری کشور دارد و اگر تحریم‌ها برداشته شود موفقیت‌های بیشتری حاصل می‌شود. اگرچه رفع تحریم‌ها هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل می‌کند و بدعهدی‌هایی نیز از طرف مقابل صورت می‌گیرد اما اگر وفاق ملی وجود داشته باشد و از این موضوع برای تضعیف دولت استفاده ابزاری نکنیم می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.