سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان ارگان آموزشی و پژوهشی می‌تواند در اقتصاد مقاومتی کارگشا باشد.

جهاد دانشگاهی

منوچهر ططری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی، آموزشی و پژوهشی توانسته کارهای بسیار مهمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول فعالیت خود انجام دهد.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در زمینه‌های پژوهشی و در قسمت‌های مختلف کمک‌های شایانی داشته و مجلات علمی و پژوهشی معتبری  دارد.

ططری افزود: جهاد دانشگاهی در بحث‌های پزشکی در پژوهشکده رویان دستاوردهای چشمگیری برای کشور به ارمغان آورده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در بحث کارآفرینی فعالیت‌هایی داشته است، اضافه کرد: نیاز است این نهاد انقلابی فعالیت‌های خود را در این حوزه متمرکز و از ظرفیت‌های دانشگاه‌های دیگر استفاده کند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی می‌تواند ثمرات خوبی برای کشور و استان داشته باشد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان ارگانی آموزشی و پژوهشی می‌تواند در اقتصاد مقاومتی کارگشا باشد.

ططری با اشاره به اینکه تفویض اختیار کار مطلوبی است و باعث روحیه بهتر و فراغ بال بیشتر افراد در دستگاه‌های اجرایی استان می‌شود، افزود: تفویض اختیارات باعث شکوفایی خواهد شد و جهاد دانشگاهی در این باره می‌تواند ثمرات مطلوبی داشته باشد به شرطی که از ظرفیت ارگان‌های دیگر به ویژه دانشگاه‌ها استفاده کند.

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان اظهار کرد: دستگاه‌های آموزشی و پژوهشی با تعامل در کنار هم فعالیت‌ها را به پیش برند و قطعا این تعامل در کنار جهاد دانشگاهی با برنامه‌ریزی جوابگو است.

وی گفت: جهاد دانشگاهی باید بیشتر وقت خود را علاوه بر آموزش صرف کارهای پژوهشی کند.

ططری یادآورشد: در بحث کشاورزی، علوم انسانی، دارو و پژوهش‌های مختلف جهاد دانشگاهی فعالیت‌های خود را متمرکز کرده و  نیاز است این نهاد انقلابی در جهت محرومیت‌زدایی بخش‌های محروم استان تلاش کند.