حسین سلیمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: این دانشگاه رتبه نخست را در ارائه نظریه‌های جدید بر اساس افکار دانشمندان ایرانی در کشور دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حسین سلیمی در مراسم افتتاحیه هشتاد و سومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه علامه گفت: این دانشگاه تنها دانشگاه تخصصی علوم انسانی در ایران است و در رتبه بندی های رسمی یکی از یازده دانشگاه سطح یک در جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: برای اولین بار در ایران، رشته آموزش زبان‌فارسی به غیر فارسی‌زبانان در این دانشگاه تاسیس شده و اکنون نیز یکی از مراکز زبان‌آموزی در میان دانشگاه‌های معتبر و دولتی ایران محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: به همین دلیل است که فارسی‌آموزی در این دانشگاه معنادارتر شده و افرادی که در این دانشگاه اقدام به فارسی آموزی می کنند با اندیشه‌ها، تفکرات و مفاهیم تولید شده در دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه های بزرگ کشور آشنا می شوند.

سلیمی اضافه کرد: در دانشگاه های ایران مفاهیم بسیار ژرف، گسترده و عمیقی مطرح است که شاید در کشورهای دیگر دانشجویان با این مفاهیم آشنا نباشند و زبان‌فارسی مجرایی برای آشنا شدن با این دریای ژرف اندیشه‌ها و تفکرات جدید است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در جهان جدید جایگاه نوینی پیدا کرده است و به ویژه در سه چهار سال گذشته که ما تفاهمات جدیدی با نظام بین‌الملل داشتیم، جایگاه ایران در مناسبات بین المللی روز به روز در حال ارتقا است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: از کشورهای خارجی مختلف هیات هایی به ایران می‌آیند که روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهند و همین امر اهمیت زبان‌فارسی و اهمیت زبان‌آموزی در حوزه فرهنگ فارسی را افزایش می‌دهد.

سلیمی اظهار داشت: در واقع یک قدرت جدید فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در جهان متولد شده که کشورهای مختلف خواهان ارتباط نزدیک با آن هستند و ما امیدواریم که زبان‌فارسی ابزاری باشد برای اینکه دانشجویان خارجی کانال ارتباطی ما باشند.