سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: آینده دانشگاه در گرو دغدغه‌مندی نهادهای انقلابی همچون جهاد دانشگاهی است.

دکتر شایان شامحمدی در گفت‌ وگو با ایسنا، با تبریک فرارسیدن ۱۶ مردادماه، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: در تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان برای تبدیل علم به ثروت جهاد دانشگاهی می‌تواند منشاء اثر باشد. زیرا آینده دانشگاه در گرو دغدغه‌مندی مجموعه‌هایی انقلابی همچون جهاد دانشگاهی است.

شامحمدی نقش جهاددانشگاهی در ایجاد رشد و بالندگی در فضای دانشگاهی را خطیر دانست و گفت: از بدنه دانشگاه انتظارات فراوانی برای تحقق این گونه مطالبات و درخواست‌ها نمی‌رود، چرا که شرایط و موقعیت‌های خاصی بر آن حاکم شده است.

رئیس دانشگاه شهرکرد با اشاره به وظایف جهاد دانشگاهی، تصریح کرد: نظارت و رصد کردن اقدامات و فعالیت‌ها در بدنه دانشگاه وظایف جهاد دانشگاهی است و دغدغهمندی و رصد اقدامات و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی نه یک کار سیاسی بلکه تلاش در راستای سالم سازی دانشگاه‌هاست.

شامحمدی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی هم در بعد تحقیقاتی و هم در زمینه عملیاتی موفق است و خدمات زیادی به دانش و اقتصاد ایران اسلامی ارائه می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است جهاد دانشگاهی با توجه به روندی که از هنگام تشکیل تاکنون داشته و نهادی علمی و بی‌حاشیه بوده است بتواند همین روند را ادامه داده و تاثیرگذاری خود را کماکان در توسعه کشور داشته باشد.