سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی به پشتوانه قدرت مردمی می‌تواند با استفاده از اصل برون سپاری امورات کشور در عرصه تولید علم بصورت هدفمند و اصولی ایفای نقش کرده و زمینه استقلال علمی کشور در عرصه‌های گوناگون را رقم بزند.

جهاددانشگاهی

دکتر کوروش ساکی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از آنجا که جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای علمی و فرهنگی در کنار سایر نهادهای علمی و دانشگاهی کشور توانسته است بازوی توانمندی در ارتقاء سطح علمی دانشگاه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و پزشکی باشد این نقش را کاربردی دانسته و شاهدیم که به واسطه این نقش، بخش عمده‌ای از فعالیت‌های علمی همچون رویان به توفیقات زیادی دست پیدا کرده است.

وی گفت: بی‌شک تولید علم و نهضت علمی که همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده، از اصول اجتناب ناپذیر است که باید به تحقق آن اهتمام کرد تا هم دستیابی به قله‌های پیشرفت که چندان دور از دسترس هم نیست حاصل شود و هم وابستگی به صاحبان علم و ثروت در دنیا کاسته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: جهاد دانشگاهی، نهادی که برآمده و برخاسته از بطن انقلاب است می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی بطور اقدام و عمل، نقش آفرینی کرده و با قطع وابستگی‌های علمی و تکنولوژیکی افق‌های روشنی را به روی نظام اسلامی بگشاید.

ساکی تصریح کرد: توفیقات عدیده‌ای که جهاد دانشگاهی این نهاد انقلابی در عرصه‌های گوناگون طی سالیان گذشته کسب کرده موجب شده که جوانان برومند ایران اسلامی با اتکال به ذات خداوند منان و بکارگیری رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب در عرصه‌های علمی کشور بخوبی نقش آفرینی کرده و با بهره مندی از توان علمی خود در داخل کشور اعتمادسازی کرده و تولید ملی را بهبود بخشند.

وی با بیان اینکه باید پذیرفت که منابع و امکانات دولتی هرچند که فراوان هستند، بی‌نهایت نبوده و با معدودیت و محدودیت‌هائی مواجه هستند اما آنچه که فاقد محدودیت است وجود مردم و استفاده از توان بی‌نهایت مردمی است، خاطرنشان کرد: بی‌گمان نهاد انقلابی جهاددانشگاهی به پشتوانه قدرت مردمی می‌تواند با استفاده از اصل برون سپاری امورات کشور در عرصه تولید علم بصورت هدفمند و اصولی ایفای نقش کرده و زمینه استقلال علمی کشور در عرصه های گوناگون را رقم بزند و این امری دست یافتنی و شدنی است و فقط باید به قدرت و توان و لیاقت جوانان برومند ایران اسلامی باور داشت.

ساکی یادآور شد: باید جوانان برومند ایران اسلامی، اساتید دانشگاه‌ها و در مجموع جامعه علمی و دانشگاهی در راه رسیدن به توفیقات علمی و قله‌های پیشرفت و ترقی با روحیه انقلابی و جهادی اهتمام کند و جهاد دانشگاهی می‌تواند یکی از بهترین عرصه‌ها در تحقق استقلال علمی کشور باشد.