سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه تبریز گفت: جهاد دانشگاهی استان کارنامه قابل قبولی در حوزه فعالیت های فرهنگی داشته است.

دکتر پورمحمدی رییس دانشگاه تبریز

محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان آذربایجان‌شرقی در حوزه‌های متنوع نقش ارزنده‌ای برای اعتلای دانش و ایجاد تحرک و پویایی در توسعه علمی کشور ایفا می‌کند. این نهاد انقلابی در حوزه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی فنی، ژنتیک، علوم انسانی کارایی زیادی دارد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی علاوه بر انجام فعالیت‌های پژوهشی، در عرصه اجرای نتایج این پژوهش‌ها نیز جزو نهادهای های انقلابی موفق بوده و در حالی که بسیاری از نهادهای انقلابی در دهه‌های پس از انقلاب دچار فراز و فرودهایی شدند، جهاد دانشگاهی جزو معدود نهادهایی است که با قدرت در عرصه جهاد علمی حرکت کرده است.

پورمحمدی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های مغفول مانده که جزو نیازهای اساسی کشور نیز بوده اند، خارج از روال های سنتی رایج در موسسات پژوهشی همواره با تامین منابع موردنیاز خود پیش رفته است .

رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در عرصه فعالیت های دانش بنیان نیز دارای پتانسیل های بالایی است، گفت: این نهاد در راستای تبدیل ایده به محصول که همان اقتصاد دانش بنیان است، نه تنها دچار روزمرگی های موسسات مشابه نشده است، بلکه با تحرک زیاد و فارغ از بوروکراسی های موجود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش های بسیاری کرده و به نتایج بسیار خوبی نیز دست یافته است.

وی با بیان اینکه فعالیت های جهاد دانشگاهی تنها معطوف به فعالیت های فنی نبوده است، تاکید کرد: این نهاد در عرصه فعالیت های فرهنگی نیز به اقتضای نیازهای جامعه امروز کارنامه قابل قبولی داشته است.

وی در پایان خطاب به مسئولان نظام اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید از برخی پروژه های کاربردی جهاد چون تامین برق مناطق عشایری حداکثر بهره را ببرد.

رئیس دانشگاه تبریز در پایان خاطرنشان کرد: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌توان از توانمندی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد جهاد دانشگاهی استفاده کرد.