سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – شرکت سامسونگ به منظور تسهیل کار با گوشی گلکسی نوت ۷، فناوری اسکنر عنبیه را در آن تعبیه کرده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از فیزورگ، با این فناوری کاربران قادر خواهند بود تا با نگاه کردن به گوشی هوشمند خود، آن را قفل‌گشایی کنند.
گوشی هوشمند گلکسی نوت ۷ با یک اسکنر عنبیه به بازار آمده است. این اسکنر با الگوهای چشم‌های کاربران که آن را در هنگام راه اندازی گوشی در خود ذخیره کرده منطبق خواهد شد.

این فناوری می‌تواند جایگزینی برای سیستم تشخیص اثر انگشت باشد که در زمان خیس بودن انگشتان نمی‌تواند به درستی کار کند.

مقامات این شرکت در بیانیه ای اعلام کردند که مهندسان و متخصصان خود را بر آن داشته‌اند تا یک فناوری راحت و امن را برای کاربران به ارمغان بیاورند و در نهایت با صرف ۵ سال زمان و تلاش بی وقفه موفق به انجام این امر مهم شدند.

سامسونگ اولین گوشی هوشمندی نیست که با این فناوری در بازار عرضه می‌شود زیرا پیشتر نیز از این فناوری در Lumia 950 شرکت مایکروسافت استفاده شده بود.

شرکت سامسونگ مدعی است که اهمیت زیادی برای امنیت کاربران خود قائل است و به همین دلیل در کنار  پلتفرم امنیتی Samsung Knox خود، اسکنرهای اثرانگشت و عنبیه چشم را به صورت همزمان در نوت ۷ قرار داده است تا آرامش و امنیت خاطر را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد.