سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان گفت: جهاد دانشگاهی گلستان باید بازوی جدیدی برای استانداری و توسعه استان باشد.

دکتر آرین ساطعی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گلستان، اظهار کرد: همانطور که از نام جهاد دانشگاهی مشخص است، انتظار از این نهاد، حرکت جهادی است. در موقعیت کنونی حرکت جهادی،  باید در اقتصاد دانش بنیان دیده شود و باسابقه‌ای که جهاد دانشگاهی دارد مطمئنا در این عرصه نیز سطح انتظار از آن بالاست به ویژه که این حرکت سرعت مناسب ندارد و جهاد دانشگاهی می‌تواند کمک موثری باشد.

وی در خصوص نقش جهاد دانشگاهی در تولید علم و فناوری، توضیح داد: در صورتی که این نهاد درگیر دیوانسالاری دست و پا گیر نشود، می‌تواند هم نقش مکمل فعالیت‌های سایر ارگانهای مشابه را داشته باشد و هم در عرصه‌هایی که در گذشته بر روی آن کاری صورت نگرفته، نقش نوآوری داشته باشد.

ساطعی با مطرح کردن پیشنهاداتش در خصوص فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در استان گلستان، گفت: جهاد دانشگاهی واحد گلستان، تعامل خود را تنها محدود به  برخی از نهادها نکند و تعامل گسترده تری با همه نهادها داشته باشد. همچنین الگوهای کشوری را پس از شناخت برنامه های توسعه استان، متناسب با نیازهای استان طراحی کرده و بازوی جدیدی برای استانداری و توسعه استان باشد.

وی با اشاره به فعالیت های خبرگزاری ایسنا در استان گلستان خاطرنشان کرد: این خبرگزاری باید با خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی تعامل داشته باشد چرا که هر دوی این نهادها از محصولات مقدس انقلاب هستند و حرکت دانشگاه آزاد اسلامی نیز یک حرکت جهادی است.

وی با پرداختن به موضوعات مطرح شده در میزگردهای خبرگزاری ایسنا توضیح داد: با عنایت به اهمیت کشاورزی در استان، جای امیدواری است که در اولین نشست، کشاورزی حفاظتی موضوع مورد بحث بود اما به نظر بنده، موضوع راهبردی‌تر در کشاورزی استان سه مورد یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، موانع صادرات محصولات کشاورزی و توسعه کشت گلخانه‌ای در استان است.