سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه هرمزگان با همکاری انجمن مهندسان ساخت و تولید ایران، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و صنعتی کشور سیزدهمین اجلاس مهندسی ساخت و تولید ایران را آبان ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه هرمزگان برگزار می‌کند.

سید جلال همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه دستاوردهای پژوهشی بین اندیشمندان، محققان، صنعتگران و متصدیان در زمینهٔ مهندسی ساخت و تولید عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های این همایش شامل بخش‌های ارائه مقالات علمی پژوهشی، پوستر، طرح‌ها و دستاوردهای صنعتی نمایشگاهی از جدیدترین تولیدات و محصولات صنعتی مربوطه، کارگاه‌های آموزشی و تشکیل میزگردهایی در ارتباط با مسائل و نیازهای توسعه‌ای مهندسی ساخت و تولید در ایران است.

دبیر این اجلاس افزود: ازآنجایی‌که عموماً دانش فنی تدوین‌شده در مراکز تحقیق و توسعه مشمول قوانین مالکیت می‌شود بخش اعظم تبیین مرزهای دانش و موضوعات تحقیقاتی و فناوری با مراکز آموزشی و پژوهشی است که برگزاری همایش‌های علمی و پژوهشی توسط دانشگاه‌ها یکی از بهترین راهکارها و بسترها برای این منظور است.

وی ادامه داد: برگزاری این‌گونه همایش‌ها دارای دو جنبه مهم علمی و اجرایی است. از لحاظ علمی، تشکیل کمیته‌های علمی و راهبری، دریافت مقالات و داوری، انتشار، برگزاری نشست‌ها، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌ها از مهم‌ترین فعالیت‌های این همایش هستند. از نظر اجرایی، تشکیل کمیته‌های اجرایی، تأمین کلیه زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی، تدارک سخت‌افزار و نرم‌افزار لازم، پشتیبانی و آماده‌سازی نیروها و فضاها و سایر فعالیت‌های لجستیکی از اهم اقدامات به شمار می‌روند و بدیهی است اجلاس با رسالت‌های یادشده تنها با تلاش عوامل علمی و اجرایی مدیر و دلسوز و حمایت‌های همه‌جانبه مسئولین انجام‌پذیر خواهد بود.

این استاد دانشگاه هرمزگان تصریح کرد: مقتضیات خارجی و داخلی کشور ایجاب می‌کند بیش‌ از پیش با بصیرت در زمینهٔ های درون‌زایی علمی و صنعتی، خودکفایی غیرنفتی، پرهیز از خام فروشی، افزایش بهره‌وری، صیانت از محیط‌زیست و ده‌ها موضوع نظیر این‌ها وارد شود. شایسته است در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نام‌گذاری شده است هر یک از دانشمندان، متخصصان و مدیران به سهم خود  این مهم را به‌جای آورند.

وی، مهلت ارسال آثار پژوهشی و صنعتی را تا سیزدهم شهریورماه ۱۳۹۵ عنوان کرد و افزود: در حال حاضر فهرست کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های جنبی اجلاس در دست نهایی شدن هستند. با همراهی صنایع استان هرمزگان کتابچه‌ای از توانمندی‌های صنعتی و چالش‌های ساخت و تولیدی هرمزگان در دست تهیه و اطلاع‌رسانی است تا در ایام برگزاری اجلاس، بستری برای مذاکرات با متخصصان و صنعتگران کشور و منطقه فراهم شود.

همتی با قدردانی و تشکر از حامیانی که با درایت خود دست‌اندرکاران این همایش را پشتیبانی می‌نمایند از کلیه اساتید، دانشجویان و متخصصان صنایع دعوت کرد تا با ارسال به‌موقع آثار خود در این واقعه مهم علمی صنعتی حضور به هم برسانند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سیزدهمین اجلاس مهندسی ساخت و تولید ایران ICME2016 از ۱۹ الی ۲۱ آبان ماه سال جاری با همکاری انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران و به میزبانی دانشکده فنی دانشگاه هرمزگان برگزار خواهد شد و اطلاعات منوط این اجلاس در تارنمای آن به آدرس www.icme2016.ir درج شده است.