دکتر محمد حسین امید سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سنندج- معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: حدود ۲هزار نیروی قراردادی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور تا پایان امسال به پیمانی تغییروضعیت می یابند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محمد حسین امید امروز چهارشنبه در گردهمایی معاونین اداری مالی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه کردستان گفت: حدود ۲ هزار نفر از نیروهایی که در ۶،۷ سال پیش در آزمون ادواری شرکت کرده بودند تا پایان امسال وضعیت آنها به پیمانی تغییر پیدا می کند.

وی از پیش بینی جذب نیرو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبرداد و عنوان کرد: طبق توافقی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده ظرفیتی برای جذب نیرو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پیش بینی شده  است.

وی اظهارداشت: قرار شده برای جذب نیروی جدید آزمون استخدامی بهمن یا اسفندماه سال جاری در کل کشور توسط سازمان سنجش برگزار شود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  افزود: براساس این توافق دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برای پست های مختلف نیاز خود را اعلام کنند.

امید با بیان اینکه نیروهای سایر دستگاه ها نیز امکان شرکت در این آزمون را دارند، بیان کرد: اولویت با کارکنان جاری و قراردادی دانشگاه ها است و  این توافق  منجر به رفع دغدغه دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های تازه تاسیس در زمینه نیروی انسانی خواهد شد.

وی با اشاره به بودجه ها و اعتبارات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی گفت: سال گذشته حدود ۹۲ درصد اعتبارات بخش آموزش عالی تخصیص یافت.

وی ادامه داد: دکتر نوبخت وعده هایی مبنی بر جبران کسری اعتبارات در بخش های مختلف داده اند که البته بخشی از ان هم محقق شده است.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: انتظار می رود معاونان اداری مالی  از هر منابعی برای فعالیت های خود استفاده کنند  تا زمانی که اعتبارات تخصیص پیدا می کند.

امید از رشد ۲۰۰ درصدی بخش تعمیر و تجهیز دانشگاه ها در دولت تدبیر و امید خبرداد و اضافه کرد: معتقدم تعمیر و تجهیز دانشگاه ها بهتر از ساخت و سازهای جدید است و این روند در سال اینده نیز ادامه پیدا می کند.