سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: جهش علمی دانشگاه آزاد اسلامی موجب ارتقای رتبه علمی کشور شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه اردبیل، دکتر علی شامل در مراسم افتتاحیه هشتمین کنفرانس ملی تحلیل پوششی داده‌ها در اردبیل با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است، گفت: این دانشگاه در سایه سیاست‌گذاری‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بویژه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پایه‌ریزی شده و امروز جزو بزرگترین دانشگاه‌های حضوری دنیا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با ۲۳ پله صعود در رتبه ۱۶۵ جهان قرار دارد، افزود: با این رتبه، رتبه علمی کشور نیز از ۲۲ به ۲۱ ارتقا یافته است.

شامل با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به معنای واقعی اجرا کننده اصل ۴۴ قانون اساسی است، تصریح کرد: در سایه مدیریت توانمند این دانشگاه اکنون به سمتی می‌رویم که جزو دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ادامه داد: با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد، ساها و غیره، دانشگاه آزاد اسلامی از شهریه دانشجو نیز مستقل خواهد شد.

وی با بیان اینکه تدوین و اجرای برنامه‌های علمی در جهت عملی کردن شعار سال و منویات مقام معظم رهبری از وظایف دانشگاه‌ها است، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل موثر در توسعه علمی، برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی با معرفی دانش جدید و شناسایی چالش‌ها و معضلات است.

شامل با بیان اینکه برگزاری چنین کنفرانس‌هایی در راستای اقناع روحی جامعه برای کسب معلومات جدید محسوب می‌شود، افزود: این کنفرانس فرصتی است تا اندیشمندان و پژوهشگران یافته‌های جدید خود را در اختیار جامعه و علاقمندان قرار دهند. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار امیدواری کرد: این کنفرانس بتواند در راستای توسعه علمی کشور گام‌های موثری برداشته و اثری ماندگار باشد.

در ادامه دکتر محمد ضعیفی‌زاده معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل نیز گفت: این کنفرانس با محورهای نظریه تحلیل پوششی داده‌ها، تصمیم‌گیری چند معیاره، تحلیل پوششی داده‌ها در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری، تحلیل پوششی داده‌های شبکه‌ای، تحلیل پوششی داده‌ها و داده‌کاوی، تحلیل پوششی داده‌ها و الگوریتم‌های فراابتکاری، تحلیل پوششی داده‌ها در اقتصاد و مدیریت، تحلیل پوششی داده‌ها با داده‌های نادقیق، کاربرد تحلیل پوششی داده‌ها در انرژی، صنعت، کشاورزی، علوم کامپیوتر و بانکداری در زنجیره تأمین به مدت دو روز از ۱۳ تا ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار می‌شود.