سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس جهاددانشگاهی لرستان حمایت و پشتیبانی دفتر مرکزی برای اجرای سه پروژه مهم این واحد در استان را خواستار شد.

جهاددانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‌الوار در دیدار رئیس و معاونان جهاددانشگاهی استان با دکتر طیبی رئیس جهاددانشگاهی کشور، گزارشی از توانمندی و پتانسیل‌های لرستان در زمینه‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و آموزش عالی ارائه کرد.

در این دیدار، دکتر دهقانی‌الوار با اشاره به سه پروژه مهم و در دست اقدام جهاددانشگاهی لرستان شامل مجتمع تحقیقات فناوری بام خرم‌آباد، مجتمع گلخانه‌ای کوهدشت و مرکز ناباروری رویان، خواستار حمایت و پشتیبانی دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی کشور در این راستا شد.

وی با اشاره به پایلوت بودن لرستان در بحث اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: این امر فرصتی جهت حضور با برنامه و موثر جهاد دانشگاهی لرستان در توسعه این استان است.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی لرستان ادامه داد: حضور جهاددانشگاهی در کمیسیون و کارگروه‌های تصمیم‌گیر لرستان نشان از اعتماد و اعتقاد ویژه استاندار به حضور فعال این نهاد در برنامه‌های توسعه‌ای استان دارد.

دهقانی‌الوار یادآور شد: در ستاد اقتصاد مقاومتی سهمی که بر عهده جهاد دانشگاهی لرستان گذاشته شده، راه‌اندازی مرکز ناباروری و پنج شرکت دانش‌بنیان بوده است.

وی اضافه کرد: امسال لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده است و باید به مدیریت ارشد استان کمک شود تا کارهای اثرگذاری به انجام برسد.

رئیس جهاددانشگاهی لرستان با بیان این‌که در بحث اقتصاد مقاومتی جهاددانشگاهی واحد لرستان قرار است، تا پایان سال ۹۶، پنج شرکت دانش‌بنیان را ایجاد کند، گفت: خوشبختانه به عنوان اولین مجموعه دانشگاهی در لرستان موفق به اخذ مجوز اولین شرکت دانش‌بنیان در استان شدیم.

در ادامه این جلسه دکتر طیبی رئیس جهاددانشگاهی کشور ضمن قدردانی از فعالیت و اقدامات انجام شده در واحد لرستان، در راستای اجرایی شدن این پروژه‌ و بهره‌برداری از آنها، قول همکاری و مساعدت لازم را داد.