سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: انتظار مجلس از مجموعه جهاددانشگاهی این است که خلاء آموزش‌های مهارت‌محور را جبران کند.

محمد حسینی در آستانه فرا رسیدن ۱۶ مرداد سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی در گفتوگو با خبرنگار ایسنا، افزود: گرچه با فعالیت مراکز آموزش عالی و علمی کاربردی در این مجموعه و برخورداری از توان علمی و پژوهشی تا حدودی این خلاء جبران شده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی تقویت حوزه پژوهش و اجرای فعالیت تحقیقاتی به منظور ارتقای دانش علمی و حرکت در مسیر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان توسط جهاددانشگاهی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در اولویت قرار دادن تحقیقات و پژوهش در این نهاد می‌تواند الگوی علمی موثری را در کشور ترسیم کند.

وی توانمندسازی نیروی انسانی فعال در این مجموعه را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: هر چقدر این نهاد از اجتماع بیشتری از نخبگان و دانشمندان عرصه علمی و پژوهشی برخوردار باشد، قطعا در تحقق اهداف خود موفق‌تر خواهد بود.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به ایجاد انحراف در مقطعی از فعالیت این نهاد توانمند علمی در کشور گفت: در سال‌های گذشته به دلیل افزایش آمار دانشجویان در دانشگاه‌ها و گرایش بخشی از دانشجویان به سمت مدرک‌گرایی در مقطعی از فعالیت این نهاد انحراف ایجاد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه پس از گذشت مدت زمان اندکی مجموعه‌های دانشگاهی از این فرآیند عبور کردند و جهاددانشگاهی نیز توانست به خوبی رسالت خویش را ایفا کند.

به گفته وی، در اولویت قرار دادن تحقیقات علمی و دینی که نیاز اساسی کشور برای رسیدن به توسعه پایدار در برنامه ششم توسعه است، انتظار کشور از این نهاد است.

وی تصریح کرد: اتکای به تولید ملی تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور است، از این رو جهاد دانشگاهی نیز به عنوان نهادی علمی و پژوهشی باید سهم خود را در این راستا مشخص کند.

حسینی با اشاره به حمایت مجلس شورای اسلامی از جهاددانشگاهی گفت: نمایندگان مجلس از هیچ تلاشی برای ارتقای علمی، فرهنگی و پژوهشی این نهاد دریغ نخواهند کرد.