سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس جهاد دانشگاهی واحد کردستان با اشاره به اخذ مجوز آزمایشگاه کشت بافت توت فرنگی در استان گفت: تجهیزات این آزمایشگاه خریداری شده و در نیمه دوم امسال افتتاح می‌شود.

استانها/ توت‌فرنگی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حمیدرضا مجردی، در نشست خبری روز چهارشنبه، ۱۳ مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به رسالت خبرنگاران در عرصه اطلاع‌رسانی اظهار کرد: فعالیت یک خبرنگار در جامعه، فعالیتی حیاتی و اساسی است.

وی با اشاره به اینکه کردستان نیازمند فعالیت رسانه‌ای قوی و موثر است، افزود: مخاطب رسانه عامه مردم هستند که همین امر رسالت خبرنگاران را در این زمینه سنگین‌تر کرده است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد کردستان تصریح کرد: با توجه به اینکه استان کردستان در دوران دفاع مقدس به طور مستقیم درگیر جنگ بوده است، از شاخص‌های توسعه عقب افتاده و موجب شده امروز کردستان در جایگاهی قرار گیرد که در خور و شأن مردم استان نیست.

وی با اشاره به اینکه خبر، گزارش و یادداشت مانند یک اهرم قوی عمل می‌کند، اعلام کرد: با توجه به این امر امیدواریم با همکاری رسانه‌ها بتوانیم در استان روند رو به رشدی را در استان داشته باشیم.

مجردی در ادامه سخنان خود به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی اشاره و تصریح کرد: جهاد دانشگاهی نهادی عمومی و غیردولتی است و کمترین بهره را از اعتبارات دولتی در اختیار گرفته است.

وی تصریح کرد: بهره‌مندی جهاد دانشگاهی از اعتبارات دولتی ۱۵ درصد است و ۸۵ درصد دیگر آن متکی به درآمدهای داخلی است.

وی با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی استان کردستان از سال ۸۵ در استان، عنوان کرد: هرچند جهاد دانشگاهی در استان کردستان دیرتر از سایر استان‌ها فعالیت خود را آغاز کرده، اما با تلاش مجموعه کارکنان آن در رتبه‌بندی کشوری در سطح بالاتر از متوسط کشوری قرار دارد.

جهاد دانشگاهی کردستان از اعتبارات استانی بی‌بهره است

رییس جهاد دانشگاهی کردستان ادامه داد: جهاد دانشگاهی کردستان کمترین بهره را از اعتبارات استانی دارد و در واقع از این اعتبارات بی‌بهره بوده است.

وی تاکید کرد: اما خروجی جهاددانشگاهی قابل دفاع است و کارهای شاخصی را در سطح ملی انجام داده است.

مجردی به فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و علمی، عمرانی این نهاد اشاره و تصریح کرد: حوزه معاونت فرهنگی جهاد ددانشگاهی بالغ بر ۱۰ سازمان را در زیرمجموعه خود دارد که خبرگزاری‌های دانشجویان ایران (ایسنا) و ایکنا، انتشارات، مرکز افکارسنجی (ایسپا)، صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان ایران و سازمان دانشجویان از جمله آن‌هاست.

وی اظهار کرد: انتشارات جهاد دانشگاهی یکی از معتبرترین انتشاراتی است که در کشور فعال است و در استان کردستان از زمان آغاز فعالیت آن تاکنون بالغ بر ۳۰ عنوان کتاب چاپ شده است.

رییس جهاد دانشگاهی کردستان افزود: صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان این نهاد نیز می‌تواند به دانشجویان تمامی دانشگاه‌های استان وام با کارمزد یک تا دو درصد تا سقف یک میلیون تومان اعطا کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۳ فقره وام به دانشجویان اعطا شده است، تصریح کرد: متاسفانه استقبال از این صندوق کم بوده؛ اما با مشارکت دانشگاه‌ها آمادگی اعطای وام را به دانشجویان داریم.

مجردی تصریح کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) جهاد دانشگاهی نیز معتبرترین مرکز افکارسنجی در کشور است و طرح‌های شاخصی را در سطح ملی و استانی انجام داده است.

وی در ادامه به فعالیت‌های آموزشی این نهاد اشاره و عنوان کرد: در بخش آموزش کوتاه و بلند مدت فعالیت‌های آموزشی این نهاد انجام می‌شود که تاکنون ۲۳ هزار نفر فراگیر در کردستان از خدمات آموزشی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

رییس جهاد دانشگاهی کردستان افزود: ساختمان دانشگاه علمی کاربردی جهادانشگاهی استان کردستان مهرماه امسال افتتاح می‌شود و در ساختمان جدید خود دانشجو می‌پذیرد.

وی در پایان به اخذ مجوز آزمایشگاه کشت بافت توت فرنگی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: تجهیزات این آزمایشگاه خریداری شده و در نیمه دوم امسال افتتاح می‌شود.