سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از برگزاری آزمون استخدامی فراگیر دانشگاه‌های کشور در بهمن ماه خبر داد و گفت: ۱۸۰۰ نیروی قراردادی نیز تبدیل وضعیت می‌شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمد حسین امید، امروز(۱۳ مرداد) در گردهمایی معاونان اداری مالی دانشگاه‌های سراسر کشور، اظهار کرد: در سال جاری طی توافقی که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور صورت گرفته است، آزمون استخدامی فراگیر دانشگاه‌ها در بهمن ماه سال جاری توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد و نتایج سه برابر ظرفیت آن در اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی افراد دارای رشته‌های مورد نیاز استخدامی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند اما اولویت استخدام با نیروهای قراردادی است، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، نیروهای پذیرش شده در آزمون استخدامی همزمان با آغاز سال تحصیلی کار خود را آغاز می‌کنند.

وی همچنین از تبدیل وضعیت ۱۸۰۰ نفر نیروی قراردادی دانشگاه‌های کشور خبر داد و تصریح کرد: این افراد شش سال قبل در آزمون ادواری شرکت کرده‌اند و نیاز به آزمون مجدد ندارند.

امید ادامه داد: سال گذشته به دلیل عدم تخصیص اعتبارات، سال خوبی برای دانشگاه‌های کشور نبود و علیرغم تلاش‌های فراوان برای تخصیص اعتبارات، این امر محقق نشد و مشکلاتی را به وجود آورد.

وی به تامین و تجهیز دانشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: در این رابطه امسال رشد ۲۰۰ درصدی داشته‌ایم.

معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از عدم تحقق اعتبار به بخش پژوهش خبر داد و اعلام کرد: علیرغم عدم تخصیص بودجه بخش پژوهش دانشگاه‌ها نیز، دانشگاه‌ها به سوی پژوهش محوری سوق داده شده‌اند.

وی در ادامه سال جاری را بدترین سال مالی دانشگاه‌های کشور دانست و اعلام کرد: پیش بینی بودجه ۹۵، هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که شش هزار و ۶۰۰ میلیارد آن تحقق یافت.

امید همچنین امسال را بهترین موقعیت برای مستند سازی دانشگاه‌های کشور دانست و از مسئولان دانشگاه‌ها خواست تا در صورتی که زمین‌هایی بدون سند دارند، امسال نسبت به مستندسازی آنها اقدام کنند.