سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس پارک علم‌وفناوری استان زنجان گفت: برنامه‌هایی برای نظارت بیشتر بر انجام فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان تحت عنوان حسن انجام کار صورت گرفته است.

مجتبی شهیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه در حال حاضر نظارت‌های دقیقی بر فعالیت این شرکت‌ها وجود دارد، تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیانی که قصد تمدید قرارداد شرکت‌های خدماتی و یا ارائه فروش را دارند، باید در پایان سال مستنداتی تحت عنوان حسن انجام کار ارائه دهند.

وی در پاسخ به اینکه اگر شکایت و یا موردی از طرف خریدار بر محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در این پارک وجود داشته باشد، گفت: تمامی محصولات در این شرکت معتبر هستند و در برخی موارد که شکایت یا موردی مطرح می‌شود، هیچ مستنداتی که بتوان به آن تکیه کرد به صورت کتبی از طرف شاکی ارائه نمی‌شود و علاوه بر تمامی این موارد، نظارت‌های دقیقی بر این شرکت‌ها وجود دارد.

رییس پارک علم و فناوری استان زنجان با تاکید بر اینکه سیاست این پارک حرکت از نظارت کیفی به سمت کمی است، اظهار کرد: افزایش و یا کاهش تعداد پرسنل و برگزاری و شرکت در سمینارها و برخی دیگر از موارد از جمله معیارهای ارزیابی برای شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود و با توجه به این نکات به شرکت‌ها امتیازدهی و در ادامه امکانات داده می‌شود.

شهیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت‌هایی که در پارک فعالیت می‌کنند، در اکثر رشته‌ها و حوزه‌ها از جمله برق، الکترونیک، کامپیوتر، معماری، شیمی، علوم زمین، عمران، آمار، کامپیوتر و زیرشاخه‌های این رشته‌ها و به تازگی نیز در رشته کشاورزی نیز افرادی برای فعالیت در حوزه آبزی‌پروری، پرورش ماهی و همچنین محصولات گلخانه‌ای طرح‌های جدیدی را ارائه داده‌اند که این طرح‌ها با مطالعه و بررسی، انتخاب و گزینش می‌شوند.