سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  سنندج- ایرنا- معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تبدیل وضعیت حدود ۲ هزار نفر از نیروهای قراردادی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین امید روز چهارشنبه در گردهمایی معاونان اداری مالی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در سنندج افزود: این تعداد نیرو، افرادی هستند که قبلا در آزمون ادواری شرکت کرده و هم اکنون به عنوان نیروی قراردادی در دانشگاه ها مشغول به فعالیت هستند و تا پایان سال جاری تبدیل وضعیت خواهند شد.
وی گفت: همچنین طبق توافقی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام گرفته، ظرفیتی برای جذب نیرو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پیش بینی شده و در این راستا آزمون استخدامی بهمن یا اسفند سال جاری برگزار خواهد شد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: براساس این توافق دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برای پست های مختلف نیاز خود را اعلام کرده و آزمون توسط سازمان سنجش برگزار و پس از اعلام نتایج در اردیبهشت سال اینده سه برابر ظرفیت معرفی خواهند شد.
به گفته وی نیروهای سایر دستگاه ها نیز امکان شرکت در این آزمون را دارند اما اولویت با کارکنان جاری و قراردادی دانشگاه ها است و این توافق با سازمان مدیریت موجب می شود دغدغه دانشگاه ها بخصوص دانشگاه های تازه تاسیس در زمینه نیروی انسانی رفع شود.
وی در ادامه به بودجه ها و اعتبارات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشاره کرد و گفت: سال گذشته حدود ۹۲ درصد اعتبارات بخش آموزش عالی تخصیص یافت در صورتی که سال های گذشته این میزان به ۹۵، ۹۶ و حتی ۹۸ درصد نیز رسیده بود.
امید اظهار کرد: دکتر نوبخت قول هایی را مبنی بر جبران کسری اعتبارات در بخش های مختلف داده اند که بخشی از آن محقق شده است و قطعا مابقی ان نیز محقق خواهد شد لذا انتظار می رود معاونان اداری مالی کارهای خود را آغاز و از هر منابعی برای فعالیت های خود استفاده کنند تا زمانی که اعتبارات تخصیص پیدا می کند.
وی ادامه داد: طبق روال سال های گذشته تخصیص های تجدید ناپذیر ما قرار شد که تا پایان تیر ماه محقق شود که تاکنون اتفاق نیفتاده و قطعا در این ماه این مهم اتفاق خواهد افتاد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در بخش تعمیر و تجهیز دانشگاه ها با رشد ۲۰۰ درصدی در دولت تدبیر و امید روبرو شده ایم چرا که عقیده داریم تعمیر و تجهیز دانشگاه ها بهتر از ساخت و سازهای جدید است و این روند در سال اینده نیز ادامه پیدا می کند.
وی در ادامه به آمادگی برای تدوین لایحه بودجه سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: این کار از حدود دو ماه پیش آغاز شده است و کارگروهی برای این مهم تشکیل شده و امید می رود این کارگروه بتواند قبل از پایان شهریور این کار خود را نهایی کند.
امید اظهار کرد: پیش بینی اعتباری ما برای سال ۹۵ حدود هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که حدود شش هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان یعنی حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد آن تحقق پیدا کرد و امید می رود که بخش قابل توجهی از اعتبارات سال ۹۶ محقق شود.
گردهمایی دو روزه معاونان اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر علوم و معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در دانشگاه کردستان آغاز شد و امروز و فردا ۱۳ و ۱۴ مرداد در جریان است.
۷۳۴۸/۱۹۰۴