سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: جهاد دانشگاهی امتحان خود را در دوران مختلف پس داده است.

الهیار ملکشاهی در گفتوگو با خبرنگار ایسنا افزود: جهاد دانشگاهی نهادی موثر در توسعه ارزشهای انقلاب و اسلام است که در طی سالیان عملکرد قابل قبولی در این حوزه داشته است.

وی بیان کرد: این نهاد انقلابی با فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود نقش زیادی در پیشبرد علم و تکنولوژی در کشور داشته است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مهمترین شاخصه جهاد دانشگاهی آموزش و پژوهش محور بودن آن است و این نهاد با کمک قابلیتهای خود نه تنها در عرصههای علمی بلکه در راستای تحقق اهداف کلی نظام موثر واقع شده است. برای همین می‎تواند نقش ارزنده و پررنگی را در اقتصاد مقاومتی ایفا کند چراکه امتحان خود را در دوران مختلف پس داده است.

ملکشاهی ادامه داد: جهاد دانشگاهی با توجه به پتانسیل‌های لرستان، طرح‌های خوبی تهیه کرده است که باید زمینه حمایت و کمک به بهره‌برداری از آنها فراهم شود. این نهاد تخصصی در زمینه آموزش‌های تخصصی و حرفه‌آموزی می‌تواند نیاز استان را رفع کند و دستگاه‌های اجرایی باید از ظرفیت آن استفاده کنند.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرایط جامعه امروز می‌طلبد که فارغ التحصیلان با فناوری‌های کسب و کار آشنا شوند و این امر وظیفه جهاد دانشگاهی را سنگین می‌کند تا در قالب آموزش‌های عالی آزاد تمام نیازهای آموزشی فناورانه در کشور را تامین کند.

وی یادآور شد: همچنین توسعه ارزشهای دین و انقلاب مستلزم آموزشهای تخصصی و تجربه است که خوشبختانه جهاد دانشگاهی با دارا بودن این دو شاخصه توانسته در این حوزه به خوبی عمل کند.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از جهاد دانشگاهی انتظار میرود در حدی که امکانات اجازه میدهد ارزشهای اسلام و انقلاب را در سطح استان و دانشگاهها توسعه و در جهت آموزش این ارزشها تلاش کنند.

ملکشاهی گفت: جهاد دانشگاهی میتواند با کمک رسانههای جمعی در حوزههای مختلف آموزش عمومی به مردم بدهد.