سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – استاندار قم یکی ار رموز موفقیت بالای مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری قم را ارتباط معنوی با مضجع شریف کریمه اهل بیت(س)، ارتباط موثر و مستمر با بیماران و استفاده از دانش روز و ابداعات نوین دانست.

جهاددانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه قم، مهندس سیدمهدی صادقی عصر سه شنبه در دیدار با رییس و مدیران جهاددانشگاهی واحد استان قم و در جلسه رونمایی از طرح روش نوین آزمایشگاهی در درمان ناباروری (سپاس) که توسط پژوهشگران این واحد انجام شده است، گفت: فعالیت‌های جهاددانشگاهی در جهت توسعه فناوری‌های نوین یک نیاز ملی است و حل مشکلات درمانی که بسیاری از مردم را در سراسر دنیا درگیر کرده، مایه خرسندی است.

وی افزود: طی همکاری‌هایی با این نهاد انقلابی، شناخت خوبی از مجموعه جهاددانشگاهی دارم و به واسطه این شناخت همکاری های همه جانبه ای جهت حل مشکلات این نهاد برای انجام بهتر ماموریت‌ها داشته‌ام.

وی خاطرنشان کرد: خدمت بزرگی که این نهاد انقلابی به خصوص در قم و در حل مشکل ناباروری انجام داده، عملی تحسین برانگیز و بسیار بزرگ است که ابعاد آن فراتر از معیارهای ساده‌ای است که بتوان به راحتی بیان کرد زیرا مشکل نازایی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات و عوامل طلاق در همه جوامع مطرح است و حل این مشکل موجب تحکیم نهاد خانواده می‌شود.

استاندار قم بیان کرد: قطعا حل مشکل ناباروری که در ۲۰ سال گذشته تنها با بهترین روش های درمانی تا ۲۰ درصد امکان موفقیت وجود داشت، نقش مهمی در سالم سازی نسل ها و معضلات خانوادگی در جامعه دارد.

صادقی ادامه داد: خوشبختانه امروزه جهاددانشگاهی واحد قم آمارهای بسیار و جالب توجهی در زمینه درصد موفقیت در درمان ناباروری را کسب کرده است که امیدواریم روش جدیدی که پژوهشگران این نهاد به آن دست پیدا کرده‌اند، بتواند در آینده امیدهای بسیاری را در دل مردمی که از اقصی نقاط جهان برای حل این مشکل به این مرکز مراجعه می کنند را به حل قطعی مشکل پیوند بزند.

وی گفت: در گذشته مردم برای حل این مشکل به خارج از کشور اعزام می شدند ولی بازهم به دلیل شرایط خاصی که وجود داشت از این عمل چندان راضی نبودند ولی امروزه در دل ام القری جهان اسلام و در کنار مضجع شریف کریمه اهل بیت(ع) این امکان توسط این واحد مهیا شده است.

وی گفت: امید نقش بسیار مهمی در حل این مشکل و این بیماری دارد و فضای معنوی قم و اعتمادی که مردم به تیم درمانی این مرکز فوق تخصصی دارند در آینده نیز می تواند این مرکز را به عنوان یکی از مهمترین مراکز درمانی در این حوزه در کشور مبدل کند.

وی در پایان برحمایت های استانداری از فعالیت جهاددانشگاهی درانجام ماموریت‌های صف شکنانه خود در تولید علم و ارتقای سطح سلامت و درمانگری و تحقیقات مهم در زمینه های مختلف پژوهشی و خدماتی و درمانی تاکید کرد.