سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تیمی متشکل از مدیران یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانوپوشش‌ها و نمایندگانی از ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف توسعه همکاری‌های فناورانه و تجاری به کشور چین سفر کردند.

فناوری نانو -

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، تیمی متشکل از مدیران یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانوپوشش‌ها و کارشناس حوزه نانوپوشش کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه همکاری‌های فناورانه و تجاری و انجام مذاکرات با شرکت‌های متقاضی فناوری نانوپوشش‌های سخت و مقاوم به کشور چین سفر کردند.

در این جلسات که با همراهی و هماهنگی مدیر مرکز نانوی ایران در چین برگزار شد، با شرکت‌های چینی متقاضی، بحث و تبادل نظر به عمل آمد و مدل‌های همکاری مختلفی نیز با هرکدام از شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

در طول چهار روز حضور گروه ایرانی در کشور چین، مدیران شرکت‌های Da Ting Green ،Champion Coating،Jiangsu Society of Particuology ،NEKL Material Technology با تیم ایرانی در حوزه‌های مختلفی چون خرید تجهیزات صنعتی لایه‌نشانی، تاسیس شرکت‌های مشترک پوشش‌دهی در کشور چین، تحقیق و توسعه مشترک، تست‌ها و آنالیز فنی پوشش‌ها، خرید دانش فنی از طرف ایرانی، مبادله دو طرفه دانش فنی و همکاری مشترک در توسعه بازار پوشش‌ها در دو کشور به مذاکره پرداختند. همچنین مذاکراتی برای عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک فناورانه و صنعتی با تعدادی از آنها صورت گرفت.

طی این سفر بازدید و نشستی در زمینه معرفی توانمندی‌های فناوری نانو در کشور ایران با حضور ۱۶ شرکت‌ چینی فعال در حوزه‌های صنعتی، متالورژی پودر، خلاء، مواد پیشرفته و نانومواد و افراد حاضر در مرکز همکاری‌های بین‌المللی علوم و فناوری استان جیانگسو –چین JISTC برگزار شد.

در ابتدای نشست مدیر مرکز نانوی ایران درکشور چین به معرفی این مرکز، برنامه‌ها و فعالیت‌های آن و مروری کلی بر توانمندی‌های فناوران حوزه نانو در کشور ایران پرداخت.

بر اساس اعلام سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ادامه نشست، مدیر اجرایی مرکز توسعه نانوپوشش نیز فعالیت‌ها و خدمات این مرکز، برنامه‌های آن و همچنین معرفی فناوران و شرکت‌های مطرح ایرانی در حوزه نانوپوشش‌ها را تشریح کرد.

جلسات Match making نیز بین شرکت سوین پلاسما و یکی از شرکت‌های حاضر در نشست به منظور پوشش‌دهی ابزارها و قالب‌ها برگزار شد و تصمیم بر این شد تا همکاری‌های مشترک پیرو تفاهم‌نامه منعقد شده در ماه‌های گذشته ادامه پیدا کند.