سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه جهاددانشگاهی تاکنون عملکرد موفقی در زمینه فعالیت‌های پژوهشی داشته است، گفت: جهاددانشگاهی با تاسیس و تولید محصولات دانش‌بنیان می‌تواند اقتصاد مقاومتی را محقق کند.

دکتر زلفی گل

پرفسور محمدعلی زلفی‌گل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، نقش و جایگاه جهاددانشگاهی در این برهه از زمان که کشور با خیل عظیمی از تحصیلکرده‌های بیکار مواجه است را بسیار موثر خواند و اظهار کرد: با تجربه موفقی که جهاددانشگاهی در زمینه‌های فناوری داشته است، انتظار می‌رود در این برهه از زمان نیز با تاسیس و تولید محصولات دانش‌بنیان، فارغ‌التحصیلان بیکار را جمع‌آوری کرده و اقتصاد مقاومتی را محقق سازد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر با شمار زیادی از فارغ‌التحصیلان بیکار در کشور مواجه هستیم که مجبور هستند برای فعالیت به خارج از کشور مهاجرت کنند اما جهاددانشگاهی با صدور فراخوان می‌تواند در رشته‌های مختلف فارغ‌التحصیلان توانمند را جمع‌آوری و از حضور آنها در راستای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی استفاده کند.

رئیس مجمع بسیج استان همدان خاطرنشان کرد: شرایط فعلی کشور و وجود تحصیلکرده‌های بیکار و توانمند فرصتی برای اثربخشی فعالیت‌های جهاددانشگاهی و ارتقاء جایگاه آن محسوب می‌شود.

وی خام‌فروشی را از دیگر دلایل عدم پیشرفت اقتصادی دانست و افزود: جهاددانشگاهی با انجام کار جهادی و ایجاد ارزش‌ افزوده بر محصولات، ضمن ایجاد اشتغال زنجیره‌ای از صنایع مختلف با ارزش‌های افزوده ایجاد می‌کند.

زلفی‌گل با بیان اینکه جهاددانشگاهی در زمینه علم و فناوری و تامین نیازهای کشور به ویژه در اوایل تاسیس آن نقش بسزایی داشته است، تصریح کرد: این ارگان با انجام فعالیت‌های علمی بر سلول‌های بنیادین که از عرصه‌های پیشتاز علمی در جهان محسوب می‌شود، نقش بسزایی در فعالیت‌های پژوهشی داشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با ایجاد ارزش‌ افزوده بر محصولات تولید شده به جای خام‌فروشی آنها، زمینه صادرات کالاها و محصولات تولید شده داخل فراهم می‌شود.