آیت الله محمد حسین احمدی فقیه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه به بیان انتظار جامعه و حوزویان از مدیریت جدید حوزه‌های علمیه پرداخت و نقش حوزویان را در بومی سازی علوم انسانی مهم دانست.

آیت‌الله محمدحسین احمدی فقیه یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تحولات جدید در مدیریت حوزه‌های علمیه به بایسته‌ها و روش‌های تقویت حوزویان و حوزه‌های علمیه پرداخت و خواستار فراهم شدن زیرساخت ترویج معارف قرآن و اهل بیت(ع) به عنوان مهم‌ترین رسالت حوزویان شد.

وی شرایط امروز جامعه را متفاوت از قبل دانست و گفت: در شرایطی که شبیخون و تهاجم فرهنگی دشمنان شدت پیدا کرده، حوزویان باید جدی‌تر از گذشته به رسالت خود عمل کنند.

این استاد خارج فقه و اصول بر لزوم نقش آفرینی حوزویان در بومی سازی علوم انسانی تاکید کرد و زمینه سازی برای انجام این رسالت مهم را یکی از انتظارات از مدیریت جدید حوزه‌های علمیه برشمرد.

آیت‌الله فقیه یزدی، تقویت جریان وحدت حوزه و دانشگاه را یکی دیگر از انتظارات دغدغه مندان از مدیریت جدید حوزه‌های علمیه دانست و این مهم را با توجه به اشتراکات قوی علمی و فکری میان دو نهاد حوزه و دانشگاه، قابل تحقق بیان کرد.

وی قم را قطب علم و اجتهاد در جهان تشیع دانست و پیشنهاد کرد که در راستای ایجاد قطب گردشگری علمی و حوزوی در این شهر به گونه‌ای عمل شود که اندیشمندان و علمای برجسته دنیا به حوزه علمیه قم آمده و از این قطب مهم گردشگری علمی و دینی بازدید کنند.

این استاد حوزه علمیه قم، پاسخگویی حوزه و حوزویان به نیازهای نظام اسلامی را یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید ذکر کرد و بر لزوم انسجام میان مراکز حوزوی و حمایت مدیریت حوزه‌های علمیه برای تحقق این رسالت مهم تاکید کرد.

آیت‌الله احمدی فقیه با اشاره به سوابق درخشان آیت الله اعرافی در مراکز حوزوی، ابراز امیدواری کرد که تحولات چشمگیری در مدیریت حوزه‌های علمیه به وجود آید.