سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی فردا (پنجشنبه) آخرین مهلت داوطلبان برای پرینت و کارت ورود به آزمون سراسری سال ۹۵ طراحی و عملی رشته های هنر است.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: آخرین مهلت دریافت ورود به جلسه آزمون رشته های نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و لباس و طراحی صنعتی آزمون سراسری سال ۹۵ در پایان روز پنچشنبه ۱۴ مرداد ماه پایان می یابد.
وی به تمامی داوطلبانی که تاکنون برای دریافت پرینت شرکت در آزمون اقدام نکرده اند؛ اکیدا توصیه کرد که در مهلت باقی مانده با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت کارت رشته امتحانی مربوط اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: شروع فرآیند برگزاری آزمون رشته های تحصیلی نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و لباس از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۵ مردادماه ۹۵ آغاز می شود.
وی ادامه داد: فرآیند آزمون رشته طراحی صنعتی راس ساعت ۱۴٫۳۰ روز جمعه ۱۵ مردادماه ۹۵ برگزار می شود.
توکلی خاطرنشان کرد: آزمون سراسری سال ۹۵ طراحی و عملی رشته های هنر در ۹ شهرستان مختلف کشور به شرح مندرج در اطلاعیه منتشر شده برگزار خواهد شد.
وی در ادامه یادآور شد: آدرس محل برگزاری آزمون بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون درج شده است.
توکلی تصریح کرد: تعداد ۳ هزار و ۸۶۷ داوطلب رشته های تحصیلی نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و لباس در آزمون امسال شرکت می کنند که از این تعداد ۳ هزار و ۳۹۷ نفر زن و ۴۷۰ نفذ مرد هستند.
وی گفت: همچنین در بعد از ظهر روز جمعه ۱۵ مردادماه جاری تعداد یکهزار و ۲۴۸ داوطلب در آزمون رشته طراحی صنعتی شرکت خواهند کرد که از این تعداد ۸۲۷ نفر زن و ۴۲۱ نفر مرد هستند.

** آزمون رشته های تحصیلی کتابت و نگارگری
توکلی اظهار داشت: آزمون عملی رشته کتابت و نگارگری نیز صبح روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه منحصرا در شهر تهران و در محل دانشگاه سوره برگزار می شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در این آزمون ۱۷۰ داوطلب شرکت کرده اند که تعداد ۱۵۷ نفر آنان زن و ۱۳ نفر مرد هستند.
وی افزود: فرآیند آزمون های صبح از ساعت ۸ و آزمون ساعت ۱۴٫۳۰ آغاز می شود که داوطلبان لازم است نیم ساعت قبل از شروع فرآیند در حوزه امتحانی حاضر باشند؛ آدرس محل برگزاری آزمون بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون درج شده است.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۰۲۷