دانشجو.دانشگاه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم از اجرای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان خبر داد و گفت: این طرح در سه سطح آمادگی جسمانی، تندرستی و شناسایی ناهنجاری های قامتی اجرا خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد فرهادی در آیین آغاز سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: یکی از مهم ترین وظایف دولت برای نیل به توسعه همه جانبه کشورارتقای نقش جوانان بوده و این مهم در گرو سلامت جسمی، توانمندی روحی و افزایش اعتماد به نفس جوانان است.

وی افزود: تاکید وزارت علوم بر ارتقای ورزش دانشگاهی با فراهم سازی امکانات ورزشی است بنابراین ورزش همگانی باید در دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

وزیر علوم تاکید کرد: سرانه ورزشی در مراکز آموزش عالی و دانشگاه های کشور در حال حاضر یک متر مربع است که امید است تا پایان برنامه ششم به یک و نیم متر برسد.

فرهادی مشارکت دانشجویان در نظام تصمیم سازی گروهی امور ورزشی، تکمیل فضاهای ورزشی نیمه ساز، تجهیز ۱۰۰ خوابگاه دانشجویی به وسایل ورزشی و تندرستی، رتبه بندی کیفی فضاها و امکانات ورزشی دانشگاه ها را از برنامه های وزارت علوم در بخش تربیت بدنی و ورزش دانشجویی عنوان کرد.

وزیر علوم همچنین اجرای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان در سه سطح آمادگی جسمانی، تندرستی و شناسایی ناهنجاری های قامتی و توجه به دروس عمومی تربیت بدنی یک و ۲ و اهتمام به شناسایی استعدادهای ورزشی دانشجویان را از دیگر برنامه های وزرات علوم در این حوزه اعلام کرد.