سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزش جهاددانشگاهی واحد استان قم، از آموزش ۱۲هزار نفر در سال گذشته در دوره های کوتاه مدت این معاونت در رشته های مختلف خبرداد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، زهرا حبیبی روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته جهاددانشگاهی، گفت: فعالیت‎های معاونت آموزش جهاددانشگاهی واحد استان قم در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ریزی و اجرا می شود که در بخش بلند مدت دانشگاه علمی کاربردی استان قم به فعالیت می پردازد.

وی افزود: این دانشگاه بهمن ماه ۹۴ اقدام به جذب دانشجو در رشته های جدید نمود و برای مهرماه سالجاری نیز  مقرر شده رشته های جدیدی که در استان وجود ندارد در این دانشگاه تدریس می شود.

معاون آموزش جهاددانشگاهی استان قم بیان کرد: در حوزه کوتاه مدت نیز در شش کارگروه، فعالیت های تخصصی آموزشی شامل علوم انسانی، هنر، پزشکی، زبان های خارجی، فن آوری و فنی ومهندسی فعال است که این فعالیت‎ها در چهار مرکز دنبال می‎شود.

وی گفت: در سال گذشته، ۱۲هزار نفر در استان قم در حوزه کوتاه مدت تحت آموزش های تخصصی و عمومی قرارگرفتند که این آمار بسیار خوبی در این زمینه به شمار می رود. ازاین تعداد ۳هزار نفر تحت پوشش آموزش ضمن خدمت قرار گرفتند.

حبیبی با اشاره به رشد ۳۰۰ درصدی بخش قراردادها در سال گذشته، گفت: این معاونت به دنبال اخذ مجوز آزمون های بین المللی است که امیدواریم با اخذ این مجوزها معتبرترین آزمون های بین المللی در رشته زبان در استان قم برگزار شود که اتفاقی منحصر به فرد خواهد بود.

معاون آموزش جهاددانشگاهی استان قم برگزاری دوره های آموزش ملی کمک پرستاری را مورد توجه ویژه قرار داد و گفت: تجربه ای جهادانشگاهی واحد قم در این حوزه منجر شد تا به عنوان مجری این طرح آموزشی ملی که نقش مهمی در افزایش بهره وری خدمات درمانی و همچنین اشتغالزایی در کشور دارد، انتخاب شود.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان این دوره، ۱۳۸۰ ساعت آموزش می بییند، گفت: جهاددانشگاهی در عرصه فنی و مهندسی نیز سومین مرکزی برگزار کننده دوره های اجرای نظام مهندسی به شمار می رفت که حتی از استان های دیگر نیز در این دوره شرکت کردند.