سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: جهاددانشگاهی یکی از نهادهای اصیل انقلابی است که خدمات ارزنده‌ای در کشور انجام داده است؛ ما در دانشگاه شهید چمران فاصله‌ای میان دانشگاه و جهاددانشگاهی احساس نمی‌کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان، دکتر غلامحسین خواجه امروز، سه‌شنبه ۱۲ مرداد ماه پس از بازدید از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: جهاددانشگاهی جزو نهادهای اصیل و انقلابی ما است که در دانشگاه شهید چمران اهواز به نام جهاددانشگاهی شهید چمران آغاز به کار کرد و امروز به نام جهاددانشگاهی خوزستان در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی امروزه خدمات ارزنده‌ای را به کشور در حوزه‌های مختلف ارائه می‌دهد و در حال ادای دین خود به نظام است؛ در دانشگاه شهید چمران اهواز فاصله‌ای بین جهاددانشگاهی و دانشگاه نمی‌بینیم زیرا جهاد را عضوی از انقلاب می‌دانیم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: همچنین در حوزه کارهای علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی را یکی از بازوان دانشگاه می‌دانیم؛ قطعاً در هر کاری مشکلاتی وجود دارد اما نباید با این وجود اصل موضوع را زیر سؤال ببریم.

خواجه تأکید کرد: جهاددانشگاهی یکی از نیازهای اجتماعی ما را پاسخ می‌دهد و بخشی از مشکلات آحاد مردم خوزستان را در موضوعات مختلف حل می‌کند. کارهای جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف به‌طور مثال مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی و پژوهشکده ناباروری باعث افتخار است. دانشگاه شهید چمران نیز این آمادگی را دارد که در حوزه‌های مختلف با جهاددانشگاهی همکاری‌ کند.

وی در خصوص وضعیت دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: در طول سال‌های جنگ تحمیلی مشکلات بسیاری به‌وجود آمد و باعث عقب‌ماندگی‌های زیادی برای استان شد. پیش از انقلاب حدود سال‌های ۴۹ دانشگاه شهید چمران اهواز تنها دانشگاه استان بود که طرح جامع مصوب داشت و برخی از رشته‌هایی که در آن طرح برای سال‌های بعد در دانشگاه پیش‌بینی کرده بودند هنوز در دانشگاه ایجاد نشده است؛ در واقع می‌خواهم بگویم که حق دانشگاه‌ها و مردم خوزستان را باید بگیریم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: پیشرفت‌های جهاددانشگاهی در حوزه آموزشی، پژوهشی،‌ فناوری و … خوب است و امیدواریم شاهد پروژه‌های بسیار بهتری باشیم.