سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: مسیری که زمینه موفقیت جهاد دانشگاهی استان را رقم زده است داشتن روحیه کار جهادی توأم با تفکر دانش‌مدار است.

مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی

اسماعیل پیرعلی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری، با تبریک فرا رسیدن ۱۶ مرداد ماه، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی برآمده از انقلاب است که دو بال روحیه انقلابی وجهادی و دانش و مهارت را توأمان دارد که تجمیع این دو عنصر موجب شده است این نهاد انقلابی به شکل قابل توجهی منشأ اثر باشد که نمونه بارز آن مرکز رویان است که جزو افتخارات ملی است.

وی افزود: جهاددانشگاهی استان نیز با همین رویکرد توانست اقدامات آموزشی و پژوهشی ارزشمندی در استان انجام داده و بخشی از مسئولیت فرهنگ‌سازی را بر عهده گیرد.

پیرعلی با بیان اینکه ظرفیت آموزشی و پژوهشی جهاد دانشگاهی زمینه جذب بخشی از صاحبان اندیشه و ایده و دانشجویان را به خود فراهم کرده است، گفت: این نهاد با آموزش‌های کاربردی و هدایت آن‌ها به سمت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور زمینه خلق ثروت، کارآفرینی و تحقق اقتصاد دانش بنیان را فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: زیرساخت‌های علمی، فرهنگی و آموزش از راه‌های افزایش سطح آگاهی و نگرش جامعه و جامعه دانشگاهی به عنوان موتور محرکه است.

پیرعلی تاکید کرد: مسیری که زمینه موفقیت جهاد دانشگاهی استان را رقم زده است داشتن روحیه کار جهادی توأم با تفکر دانش‌مدار است؛ لذا حفظ و تقویت این شاخص‌ها می‌تواند مسیر حرکت جهاد دانشگاهی را پر بار و اثر گذار نماید.

رئیس پارک علم و فناوری استان تصریح کرد:  آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت اما با محتوای بالا در جهاد دانشگاهی سهم بسزایی در افزایش دانش و مهارت در زیرساخت‎های علمی و فرهنگی کشور داشته است.

به گفته وی، آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت اما با محتوای بالا در جهاد دانشگاهی سهم بسزایی در افزایش دانش و مهارت در زیرساخت‎های علمی و فرهنگی کشور داشته است.