سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید براینکه برنامه تحول در آموزش پزشکی را بطور جدی دنبال خواهیم کرد گفت: اجرای موفق این برنامه‌ها نیازمند عزم ملی و همکاری تمامی نهادها اعم از دولتی و غیر دولتی است باید این تعامل صورت بگیرد.

دکتر باقر لاریجانی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر باقر لاریجانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: از سال گذشته رویکرد جدیدی در حوزه آموزش علوم پزشکی ایجاد شده بر این اساس برنامه های تحول و نوآوری در آموزش که در راستای ارتقای پاسخگویی به نیازهای نظام سلامت کشور باشد نیز تدوین  و در دست اجرا است.

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ماهیتی فراگیر دارد تصریح کرد: اجرای این برنامه ها نیازمند عزمی ملی است و لازم است تمامی نهادها اعم از دولتی و غیردولتی در این امر مشارکت کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به نقش توسعه ای انجمن‌های علمی گروه پزشکی در توسعه آموزش علوم پزشکی به عنوان نهادهای دانش محور غیردولتی گفت: برهمین مبنا برای تدوین برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی از جمله محورهایی که مورد توجه قرار گرفته تعامل سازنده وزارت بهداشت با این انجمن‌ها و بهره برداری از ظرفیت‌های بالقوه موجود در اعتلای آموزش عالی سلامت کشور است. امیدواریم بتوانیم زمینه نقش آفرینی انجمن‌های علمی گروه پزشکی کشور را در زمینه‌های مختلف مرتبط با حوزه سلامت ایجاد کنیم.
 
رئیس کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی کشور، ارتقای انجمن‌های علوم پزشکی را یکی از زمینه‌های تحول در آموزش علوم پزشکی برشمرد و اظهار کرد: از جمله مواردی که در ارتقای داخلی انجمن‌ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد ارتقای کیفی انتخابات هیات مدیره این انجمن‌ها و مشارکت وسیع تر اعضا در انتخابات هیات مدیره انجمن‌ها است. 

دکتر لاریجانی افزود: بی شک انتخاب افراد شایسته در مقام هیات مدیره انجمن های علمی می تواند نقش بسزایی در ارتقای کیفی فعالیت انجمن‌ها و بالطبع ایفای نقش موثر انجمن‌ها در نظام سلامت کشور داشته باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی همچنین بر لزوم ساماندهی فرایند برگزاری انتخابات انجمن‌های علمی گروه پزشکی تاکید کرد و اآن را از وظایف وزارت بهداشت دانست و گفت: از آغاز اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اقداماتی در این راستا صورت گرفته است که سامانه “جامع انجمن های علمی گروه پزشکی” با هدف کمک به برگزاری بهتر انتخابات هیات مدیره انجمن های علمی راه اندازی می شود.

به گفته وی، با راه اندازی این سامانه افراد می توانند به دو صورت حضوری و الکترونیکی درانتخابات سال جاری انجمن های علمی گروه پزشکی شرکت کنند.

معاون آموزش وزارت بهداشت در پایان از برنامه وزارت بهداشت برای برگزاری انتخابات هیات مدیره انجمن‌های علمی گروه پزشکی کشور خبر داد و گفت: درخصوص چگونگی برگزاری هر یک از شیوه های شرکت در انتخابات، افراد می توانند با دبیرخانه کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی هماهنگی های لازم را به عمل آورند.