سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه فریدون، مدیرکل دفتر وزارتی صبح امروز از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر محمد فرهادی ابتدا از شرکت سامان‌داروی هشتم که داروی فاکتور هشت خون را به روش نوترکیب تولید می‌کند، بازدید کرد.

تنها کمپانی‌ای که داروی مذکور را در کل دنیا تولید می‌کند، یک کمپانی آمریکایی و یک شرکت اروپایی تحت لیسانس آمریکا است.

این دارو که به درمان بیماران هموفیلی و خونی کمک می‌کند، از شهریورماه امسال در ایران به تولید انبوه می‌رسد و سپس به خارج از کشور صادر می‌شود. میزان سرمایه‌گذاری برای این شرکت، ۹۰ میلیارد تومان است.

همچنین دکتر فرهادی از شرکت سازه‌گستر که چاه‌های رسوب‌گرفته را احیا می‌کند بازدید کرد. این شرکت با ایجاد صدای مهیب باعث فروریزی لایه‌های چاه و در نتیجه احیای چاه می‌شود.

برنامه بعدی وزیر علوم بازدید از شرکت کاوش‌صنعت توس خواهد بود که پمپ‌های فشار قوی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور را تولید می‌کند. این شرکت کار خود را حدود ۹ سال پیش با سه نفر آغاز کرد و اکنون با بیش از ۳۰۰ نیرو فعالیت می‌کند.

این شرکت در خاورمیانه تنها تولیدکننده انحصاری پمپ‌های فشار قوی است که در دوران تحریم توانست ایران را از وابستگی به کشورهایی نظیر آمریکا رهایی بخشد.

پمپ‌های این شرکت به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهایی که دارای نفت و گاز هستند، صادر می‌شود.