سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی اظهار کرد: نوع نگاه و تفکر جهاددانشگاهی در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

جهاددانشگاهی

دکتر سید سعید هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی در رابطه با اقتصاد مقاومتی از ابتدا تاکنون نگاه و تفکری در همین مسیر داشته و کارهایی که در حوزه‌های مختلف به ویژه بخش پژوهش، آموزش و فرهنگی انجام می‌دهیم با همین نگاه به اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی با بیان اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه‌های مختلف کمک‌های بسیار خوبی را به نظام اسلامی داشته باشد، افزود: قاعدتاً هر چه دولت به نهادهای انقلابی و علمی مانند مجموعه ما اعتماد کند می‌توانیم با توجه به مباحث فعلی به تولیدات داخلی بالا و خودکفایی برسیم.

هاشمی ادامه داد: در داخل کشور باید اعتماد به مجموعه وجود داشته باشد و این قشر محقق مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانیم کارهای مختلفی انجام داده و جواب این اعتماد را بدهیم کما اینکه تا به حال نیز به همین صورت بوده است.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی با اعتماد بیشتر به قشر جوان صورت می‌گیرد و از این نقطه شروع می‌شود. توجه به تولید داخلی با نوآوری، خلاقیت، دانش فنی و نوآوری‌های بومی مدنظر کشور است که با اعتماد به جوانان می‌توانیم شاهد شکوفایی آن باشیم.

وی با بیان اینکه عمده کارهای ما براساس مزیت‌های استانی و ملی است، افزود: ما با نگاه به معضلات و مشکلات، مسیر خود را تعیین می‌کنیم و نوع پژوهش‎ها در این مجموعه عمدتاً کاربردی هستند. ما در بخش‌های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی ورود پیداکرده و جامعه کارهای ما را کاملاً لمس می‌کند.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی با اشاره به بازدید خود از واحد لرستان اظهار کرد: توان و انرژی خود را برای حل معضلات و مشکلات استان به کار گرفته‎‎ایم و انتظار داریم استان نیز بیش از این به ما اعتماد کند و جهاد را مورد حمایت قرار دهد.

هاشمی افزود: واحد لرستان مجموعه‌ای پرتلاش و سختکوش است که با شتاب و جهشی بالا کار خود را شروع کرده‌ و ادامه می‎دهد و امیدواریم براساس برنامه‌های پنجم، توسعه مناسبی را در حوزه‌های مختلف کاری آن ببینیم.

وی افزود: نسبت به جوان بودن مجموعه کارهای خوبی انجام شده و زمینه‌های کارشان در حوزه پژوهش را مشخص کرده‌اند. امیدواریم با کمک مجموعه دفتر مرکزی بتواند در حوزه گیاهان دارویی و ناباروری کارهای شایسته‌ای انجام دهد.