سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  کرج – ایرنا – رئیس جهاد دانشگاهی گفت که ۸۰ درصد منابع مالی این نهاد از قراردادهای پژوهشی و آموزشی و ۲۰ درصد از طریق بودجه دولتی تامین می شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حمید رضا طیبی صبح سه شنبه در جلسه انعقاد قرارداد همکاری نیروی دریایی ارتش با پارک علم و فناوری البرز که با حضور دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش رگزار شد، ضمن ارائه اطلاعات کلی از جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ در راستای توسعه فرهنگی، علمی، فناوری و تخصصی برای توسعه و پیشرفت کشور تاسیس شد.
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه ۷ هزار و ۵۱۴ پرسنل در این نهاد فعال هستند که ۶۷۷ نفر هیئت علمی هستند، افزود: ۱۲ واحد جهاد دانشگاهی در تهران و دانشگاه های پایتخت واقع شده و در ۳۰ استان کشور دارای واحد هستیم.
وی بیان کرد: ۳۵ پژوهشکده، ۳ پژوهشگاه و ۹ پژوهشکده در قالب ۳ پژوهشگاه از جمله پژوهشکده و پژوهشگاه های جهاد دانشگاهی محسوب می شود، در حال حاضر نیز ۲ پارک علم و فناوری و ۲۱ مرکز رشد از زیرمجموعه های جهاد دانشگاهی است.
طیبی به فعالیت های جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگ اشاره کرد و خبرگزاری دانشجویان ایران، خبرگزاری قرآن ایران، خبرگزاری علم و فرهنگ، سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی را از جمله این فعالیت ها بر شمرد.
وی افزود: تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان با ماموریت مشارکت و ایجاد زمینه های مناسب برای اشتغال بیشتر فارغ التحصیلان جهاد دانشگاهی از جمله ماموریت ها و چشم اندازهای اصلی جهاد دانشگاهی محسوب می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی به مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در ۴ زمینه مختلف اشاره کرد و گفت: اقدامات ارزنده ای در این راستا انجام شده است.
وی ضمن تشریح فعالیت های مهمی که جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف مهندسی انجام داده، بیان کرد: در حوزه صنایع نظامی، سیستم های الکتریکی، شیمی و پتروشیمی، ساخت دکل های حفاری و فعالیت های مربوط به برق آنها، فرآوری مواد فلزی، سرامیک های صنعتی و دیرگدازها، محیط زیست، اپتیک مخابرات، فناوری اطلاعات، میکرو الکترونیک، منسوجات و زمین شناسی جهاد دانشگاهی فعالیت های بسیار مهم و ارزشمندی انجام داده است.
رئیس جهاد دانشگاهی در پایان به فعالیت های جهاد در حوزه پزشکی و سلامت، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم انسانی و اجتماعی اشاره کرد و به تشریح این اقدامات پرداخت.
۱۵۳۵